Menüsü

Ryanair Hahn'dan Cagliari'ye uçak biletleri

Filtreleri göster

Cagliari

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Kent Plajı

  Deniz kenarında vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız, Cagliar'da sizin için pek çok plaj seçeneği vardır. Yerliler ve turistler tarafından en çok tercih edilen Poetto plajı, şehrin en popüler noktasıdır.

 • Yerel Atıştırmalıklar

  Cagliari‘de gördüğünüz her şeyi denemek isteyeceksiniz. Pane carasau (geleneksel bir Sardunya ekmeği) mutlaka denemeniz gereken atıştırmalıklardan biridir.

 • Giara Di Gesturi

  Şehirden araçla yaklaşık bir saat sürüş mesafesinde olan Giara di Gesturi, mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Bu alan, Avrupa'daki son vahşi atların yaşadığı bir platodur ve koruma altındadır. Giara di Gesturi, görülmesi gereken yerler listenize eklemeniz gereken önemli bir doğa harikasıdır.

Cagliari Gezi Rehberi

Cagliari'de Görülmeye Değer Yerler

Cagliari, adanın güney kıyısında yer almaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan Cagliari, İtalya’nın Sardinya özerk bölgesi başkenti olan güzel bir liman şehri. Bu şehirde gece hayatı oldukça yaygın ve çok renkli geçmektedir. Ülkemiz, Cagliari’den saat farkı olarak bir saat önde, özerk bölge başkenti olmasına rağmen para birimi olarak yine Euro kullanılmaktadır. Şehir içi ulaşımda genelde metro, taksi ve otobüs kullanılıyor. Harika otellere ve denize sahip olan bölge, her yıl binlerce turistin akınına uğramaktadır. Cagliari'nin bulunduğu alan, Neolitik Çağ'dan beri yaşam alanı olarak kullanılmıştır. Kentin kendisi M.Ö. 8. yüzyılda kurulmuştur ve kesintisiz bir şekilde yaşam alanı olarak kullanılmıştır.

Tarihi yerleri gezmekten hoşlanıyorsanız, ihtiyacınız olan her şeyi Cagliari şehrinde bulmanız mümküdür. Muhteşem mimariye sahip olan güzel tarihi bölgenin dar sokalarında yürüyüş yapmak için biraz zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. Şehrin en eski bölgesi Castello‘dur ve bu alan Cagliari'nin en büyüleyici bölgesi olarak görülüyor. Castello bölgesinde yer alan güzel bir kafeye girerek, lezzetli bir espresso eşliğinde muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Cagliari’ye gitmişken Marina, Bastione Sam Remy, Fil Kulesi ve Roma Tiyatrosuna uğramayı unutmayın.

Dikkatinizi çekecek önemli bir nokta olan Aziz Micheal'in (Via Ospedale 2'de yer alır) anıtsal ve etkileyici kilisesine mutlaka uğramalısınız. Via Domenico Alberto Azuni'ye giderek Aziz Anna Kilisesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Küçük bir tepe üzerinde yer aldığı için binalar arkasından yükselen etkileyici görüntüsüyle şehre ayrı bir güzellik katmaktadır.

Şehrin bir parçası gibi hissetmek ister misiniz? Piazza Yenne'ye giderek, antipasti’yi (İtalyan atıştırmalıklarını) deneyebilir ve lezzetli şarap içebileceğiniz çok sayıda küçük dükkan ve restoran bulabilirsiniz. Şehrin vatandaşları bu bölgede sıklıkla vakit geçirmektedir. Bu yüzden özellikle yaz gecelerinde gerçek İtalyan kültürünü burada görebilirsiniz. Meydan, iskelenin yakınında Via Giuseppe Manno'da bulunmaktadır. Meydanın güney yönünde ise kent limanına ulaşabilirsiniz.

Lezzetli İtalyan yemekleri yiyebileceğiniz, yerliler ve turistler tarafından tavsiye edilen belirli yerlerle mi ilgileniyorsunuz? Turistler ve yerliler tarafından en çok tavsiye edilen yerler; Via Sassari 50'de yer alan INU Sardinian Wine Bar ve Via Baylle 6'da bulunan Sabores'dir. Her iki lokantada da, yöresel ürünlerden oluşan harika yemekleri yiyebilir ve en lezzetli şarapların tadına bakabilirsiniz. Şehirdeki en lezzetli pizzayı yemek için, Corso Vittorio Emanuele II 269 adresinde yer alan Federico Nansen'e gitmelisiniz. İncecik hamuru ve bol malzemesiyle en taze pizzalar sizleri beklemektedir.

Havaalanları

Hahn Cagliari