Menüsü

Ryanair Krakov'dan Venedik'e uçak biletleri

Filtreleri göster

Venedik

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Suyun Üzerinde Keşif

  Gondol gezintisi maliyeti oldukça pahalıdır (kişi başına yaklaşık 20 €), ancak edineceğiniz deneyim unutulmazdır. Venedik’te gondol gezi turlarının sabit bir ücreti yoktur. Her gün hatta her saat fiyat değişebilir. Fiyatlar gondolu kullanan kişi tarafından anlık olarak karar verilmektedir.

 • Güne Erken Başlamayı Sevenler

  Mercati di Rialto, yedi yüzyıl boyunca Venedik'in ticari kalbi olmuştur. Taze sebze, meyve veya balık satın almak isterseniz, sabahın çok erken saatlerinde pazar alanına gitmelisiniz. Pazarın en taze ve kaliteli ürünleri sabah erken saatte hızlıca satılmaktadır. 

 • Karnaval Zamanı

  Venedik Karnavalı dünyaca ünlüdür ve 180 güne kadar sürebilir. Maschere (maske takan erkekler) sokakları dolaşırken sizi eğlenceye davet etmektedir. St Mark's Campanile ve Doge's Palace'nın tepesine bağlanan iplerin üzerinde akrobatları görmeniz mümkündür. Bu festivale dünyanın her köşesinden insan gelmektedir. 

Venedik Gezi Rehberi

Venedik'te Yapılacak Şeyler

Venedik dünyanın en romantik şehirlerinden biridir. Her yıl, dünyanın dört bir yanından birkaç bin çift, atmosferik dar sokaklarda yürümek ve Büyük Kanal boyunca gondolla gezmek için Venedik şehrini ziyaret eder.

İtalya’da, Adriya Denizi’nin kuzey kıyılarındaki kum adacıkları üzerinde kurulu bir şehirdir. Venedik, müzeleri, sanat değeri yüksek olan yapıları, turistik özellikleri bakımından İtalya’nın turist çeken şehirlerinin başında gelir.Venedik’te ilk insan yerleşiminin MÖ 5. – 6. yüzyıla kadar geriye gitmektedir. Roma İmparatorluğu’nun yıkılması döneminde barbar akınlarının Venedik tarihindeki dönüm noktalarından olduğu düşünülmektedir.

Şehrin etrafında dolaşırken, Piazza San Marco (San Marco Meydanı) ve Venedik'in en eski bölümünde bulunan San Marco Bazilikası (St Mark's Basilica) gibi en gözde cazibe merkezlerini kolayca bulabilirsiniz. Palazzo Ducale (Doge's Palace) ve çan kulesi ziyaretçilerine, şehrin büyüleyici bir panoramik görüntüsünü sunmaktadır. Kanallar boyunca yürürken, Ponte dei Sospiri'yi (İç Çekme Köprüsü) ve Canale Grande'nin nefes kesen güzellikteki manzarasını görebilirsiniz.

Venedik’in gerçek yerel yaşantısını görmek ve hissetmek isterseniz, “baccro” olarak adlandırılan, barlarda dolaşarak biraz zaman geçirmelisiniz. Bellini kokteyllerini, spritz'lerini veya gingerino al prosecco'yu (alkolsüz, turuncu-kırmızı bir aperitif) denemek için gün boyu gezerken farklı mekanlarda mola verebilir ve yerel atıştırmalıkların (örn. Tramezzini), deniz ürünleri veya makarnanın tadına bakabilirsiniz.

Sizin için önerebileceğimiz restoranlar, Ristorante Osteria N. 1, Osteria del Canson ve Osteria Al Pesador'dır. Eğer tatlı bir şeyler yemek isterseniz, Venedik dondurmasının tadına mutlaka bakmalısınız. İtalyan dondurması Avrupa çapında ünlüdür. Calle Larga dei Bari'deki Alaska'yı, Dorsoduro'daki Gelateria il Doge'yi veya Fondamenta de l'Osmarin Castello'daki La Mela Verde'yi ziyaret etmelisiniz.

Venedik'teyken en az bir kerede su otobüsü (vaporetto) kullanmaya değer. Kanallar arasında çalışan su otobüsünü kullanarak Venedik Lagünü adalarını ziyaret edebilirsiniz. Turistlerin yoğun ilgisine maruz kalan en poüler adalar arasında Murano, Burano ve Lido adaları bulunur. Murano, Venedik gibi köprü bağlantılı yedi küçük adadan oluşmaktadır. Burası güzel ve hoş binaları, renkli bina cepheleri ve aynı zamanda dekoratif cam yapma geleneğinden dolayı oldukça popülerdir. Burano, renkli mimarisi ve dünyaca ünlü dantel işiyle ziyaretçilerinin dikkatini çekerken, Lido geniş ve sakin kumsallar sunmaktadır.

Havaalanları

Krakov Venedik

Krakov - Venedik güzergâhındaki popüler hava yolları