Menüsü

Wizz Air Katowice'den Alghero'ya uçak biletleri

Filtreleri göster

Alghero

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İtalyanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Şarap Bağlarına Ziyaret

  Kuzey Alghero'da yer alan ve 20 dakikalık bir araba yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Azienda Agricola Leda' d'Ittiri’ye giderek, şarap imalathanesini gezebilir, şarapların tadına bakabilir ve şarap bağlarında yürüyüş yapabilirsiniz.

 • Yunusları Oyun Oynarken İzleyin

  Alghero Yat Limanı'nda yer alan birkaç farklı şirket, ada çevresinde birkaç saatlik tekne turları düzenlemektedir. Tekne turu esnasında, suda dans eden yunusları izleme fırsatı elde edebilirsiniz. Eğer şanlıysanız balinaları bile görmeniz mümkün.

 • Barcelonetta’yı Ziyaret Edin

  Şehrin tarihi bölgesi Barcelonetta ("Küçük Barcelona") olarak adlandırılmaktadır. Şehirde bugün bile sokakların iki farklı dilde(İspanyolca ve İtalyanca) isimleri vardır.

Algero Gezi Rehberi

Algero şehrinde yapılacak şeyler

Alghero, İtalyan adasındaki bir Katalan şehridir. İki farklı kültürün, mükemmel mutfağının ve misafirperver yerlilerinin bir araya gelen karışımı, bu şehri özel kılmaktadır. Bazı gezginler su sporlarını ve su sporları için oluşturulan şartları överken, bazıları da şehrin şirin ve dar sokakların atmosferinden etkilenmektedir.

Şehir, Sardunya'nın batı kıyılarında yer almaktadır. Şehir sakinlerinin yaklaşık yarısı Katalan dilinin arkaik türünü kullanmaktadır. 14. Yüzyılda sömürge topluluğu olarak gelen Katalanların, şehrin günümüz mimarisinin oluşumunda ve şekillenmesinde büyük etkisi vardır. 300 yıldan fazla Katalan hakimiyetinde kalan bölgenin bayrağı ve arması İspanya’nın Katalan bölgesiyle aynı. Şehir içinde bulunan bir çok binada Katalan kültürünün etkisini görmeniz mümkündür. Şehir tam silüetini yüksek bir noktadan görmek isterseniz, Torre Sulis, Porta Terra veya San Giovanni gözlem kulelerinden birine giderek şehrin hayran bırakan manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Yaz ve Sonbahar  dönemleri güneşin tadını çıkarmak ve sahilde rahatlamak için mükemmel bir zamandır. Çevresinde çok güzel plajlar ve koylar olan Alghero’nun merkezinde de deniz masmavi ve içinde yüzen balıkları izleyebileceğiniz kadar berraktır. Kışın düzenlenen Alghero Karnaval'ı boyunca, şehrin farklı yerlerinde yer alan renkli geçitler, at gösterileri ve bir çok farklı aktivite düzenlenmektedir.

Benzersiz bir deneyim için Capo Caccia'ya giderek, kireç taşı ile kaplanmış mağaraları ve uçurumları keşfedebilirsiniz. Şehrin en ilgi çekici aktiviteleri Neptün's Grotto'da düzenlenmektedir. Çevresinde yer alan muhteşem dalış koşulları ile ünlüdür. Alghero'da, yeni başlayanlar için dalış derslerin yanı sıra kiralık ekipmanlar sunan birçok dalış merkezi bulunmaktadır.

Şehrin yerel yemekleri de Katalan kültüründen etkilenmiştir. Şehrin kalbinde yer alan, SardOa Aperitivo di Vino restoranında şehrin lezzetli ‘Tapas’ yemeğinin tadına bakabilirsiniz. İspanyol usulü dilimlenmiş et ve yerel şarap ile birlikte servis edilmektedir. En iyi Paella’yı, Via Antonio Gramsci'nin başında yer alan Trattoria Rejal'da bulunur. Bu restoran, meşhur deniz ürünleri ile bilinmektedir. Hemen yanında bulunan Mos Tapas Restaurant'ta lezzetli seçenekler sunmaktadır. Mükemmel yiyeceklerin yanı sıra gün batımını izleyip tadını çıkarabileceğiniz önemli bir nokta.

Eğer yerel yemekleri merak ediyor ve tadına bakmak istiyorsanız, her Çarşamba sabahı, Viale Sardegna'da kurulan haftalık sokak pazarını ziyaret etmelisiniz. Burada bölgesel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Satın almak için güzel ve kaliteli bir şarap arıyorsanız, bir şarap mahzeninede sahip olan İtalyan şarap mağazasına gitmelisiniz. Şarabınızı kendi elinizle şarap fıçılarından şişenize doldurabilirsiniz. 

Havaalanları

Katowice Alghero

Katowice - Alghero güzergâhındaki popüler hava yolları