Menüsü

Thai AirAsia

Advertisement

En uygun Thai AirAsia uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ Thai AirAsia havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Thai AirAsia ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Thai AirAsia havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Thai AirAsia havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Thai AirAsia uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Thai AirAsia

Thai AirAsia

Ariana olarak da bilinen Ariana Afghan Airlines Afganistan'ın en büyük havayolu şirketi ve ülkenin ulusal havayolu şirketi olarak hizmet vermektedir. 1955 yılında kurulan Ariana, Afganistan'ın en eski havayoludur. Şirketin ana üssü Kabil Uluslararası Havalimanı'dır. Şirket yurtiçine uçak seferlerinin yanı sıra Çin, Almanya, Hindistan, İran, Kuveyt, Pakistan, Rusya, Suudi Arabistan, Tacikistan ve Türkiye gibi ülkelere olmak üzere yutrdışına da uçak seferleri düzenlemetedir.

Bagaj

Havayolu şirketinin kayıtlı bagaj limitleri farklı destinasyonlara bağlı olarak  20 kg, 30 kg veya 40 kg  olarak değişmektedir. Kabin bagajı sınırlaması ise  55 cm x 35 cm x 25 cm boyutlarında ve 7 kg  olarak belirtilmişitir.

Rezervasyon sınıfları

Ariana Afghan Airlines müşterilerine Economy, Business ve Firs sınıflarından oluşmakta olan 3 ayrı rezervasyın sınıfı  ile hizmet sunmaktadır.

Online check-in

Şirket yolcularına online check-in hizmeti sunmamaktadır. Check-in işlemleri havalimanında yapılmaktadır.

Filo

Ariana Afghan Airlines şirketinin filosu Airbus A310-300 ve Boeing 737-400 uçaklarından oluşmaktadır ve toplamda 4 adettir. 

Kabil Uluslararası Havaalanı

Kabil Uluslararası Havaalanı Afganistan'ının başkenti Kabil'deki uluslararası havaalanıdır. Havaalanı ayrıca Khwaja Rawash Havaalanı olarak da bilinir. Ticari hava trafiğinin yanı sıra, ISAF'ın görev süresinin bir parçası olarak aynı zamanda bir askeri havaalanı olarak diğer NATO ülkeleri ve ABD tarafından kullanılmaktadır. Şehir merkezine üç kilometre uzaklıktadır ve deniz seviyesinden yaklaşık 1.800 m yükseklikte yer alır. Afganistan'ın modernize olması sırasında Kabil Uluslararası Havaalanı 1960'ların başlarında inşa edilmiştir. 2006 yılında Afganistan hükümeti Kabil Uluslararası Havaalanını yeniden inşa etmek için Japonya hükümetinin bir yardım paketini kabul etti. Modern bir uluslararası yolcu tarminali için 35.000.000 $ harcandı. Yeni terminal resmen 2 Haziran 2009 tarihinde uluslararası uçuşlara açıldı. Mevcut terminal yenilenmiş olup halen iç hat uçuşları için kullanılmaktadır. Havalımanı yıl içinde yaklaışık 100 bin yolcuyu ağırlamaktadır.  Havaalanına ulaşım için otobüs, taksi ve özel araçlar kullanılmaktadır.

Yemekler

Ariana Afghan Airlines müşterierine farklı rezervayon sınıflarına göre belirlenmiş yemek hizmeti sunmaktadır.

Ek hizmetler

Havayolu şirketi müşterilerine Ariana Loyalty Club üyeliği hizmeti sunmaktadır.Bu üyelik ile birlikte puan toplama ve check-in esnasında öncelikli olma olanaklarına sahip olmaktadırlar.