Menüsü

AtlasGlobal

Advertisement

En uygun AtlasGlobal uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Advertisement

✔️ AtlasGlobal havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ AtlasGlobal ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

AtlasGlobal havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

AtlasGlobal havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ AtlasGlobal uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about AtlasGlobal

AtlasGlobal

AtlasGlobal 14 Mart 2001 tarihinde Öger Holding A.Ş. tarafından kurulmuştur. İç ve Dış Hatlarda Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı yapmak üzere ruhsatlandırılan Atlasjet, ilk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirmiştir. Uçuş operasyonuna 2 adet Boeing B-757-200 tipi uçak ile başlayan ve Eylül 2001’de aynı tipte üçüncü uçağını alan Atlasjet, Temmuz 2003 tarihinde yine aynı tipte dördüncü uçağını da filosuna dahil etmiştir. Nisan 2004’e gelindiğinde, Murat Ersoy'un önderliğinde Atlasjet’te yeni bir yapılanmaya gidilmiştir. 14 Haziran 2004’te Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından \"İç ve Dış Hatlarda Tarifeli ve Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı” yapmak üzere Atlasjet ruhsatlandırılmış ve 1 Temmuz 2004’ten itibaren iç hatlarda tarifeli seferlerine başlamıştır. Turizm ve havacılık dünyasındaki son makro gelişmelerden sonra IATA üyesi olan ve IOSA tescilini alan Atlasjet, tarifeli havayolu olarak büyümeye ve bu doğrultuda iç ve dış hatlarda tarifeli sefer sayısını %75-80’e çıkarmaya karar vermiştir. 1 Şubat 2006 itibariyle Öger Grubu’nun Atlasjet’te bulunan % 45’lik hissesi devralınmıştır ve Atlasjet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Murat Ersoy getirilmiştir. Atlasjet firması 2015 yılının Ocak ayında yaptığı açıklama ile firmanın isminin AtlasGlobal olarak değiştirildiğini bildirmiştir. AtlasGlobal Havayolları “maksimum uçuş güvenliği”ni temel prensip olarak belirlemiştir. Bu sebeple AtlasGlobal teknik departmanı, uçuşların en güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlamak için sürekli çalışmaktadır. AtlasGlobal filosunda bulunan uçakların Transit ve A-check bakımları, konaklama bakımı, arıza giderme ve modifikasyonları gerekli olan JAR 145 belgesine sahip yetkin AtlasGlobal teknik personeli tarafından yapılmaktadır. A seviyesi dahil tüm Hat Bakım Hizmetleri’ni diğer şirketlere verebilecek donanımdadır

Bagaj

AtlasGlobal ile seyahat eden yolcular bir adet ücretsiz kabin bagajı alabilirler. Ücretsiz kayıtlı bagaj ağırlık ve adet limitleri seçilen destinasyona ve rezervasyon sınıfına göre değişmektedir.

Rezervasyon sınıfları

AtlasGlobal yolcularına iki tür rezervasyonu sınıfı sunmaktadır: 1. EkonomiPlus- sınıfını tercih eden yolcular online check- in yapmaları durumunda ücretsiz koltuk seçimi imkanından fayadalanabilirler. Bilet fiyatına 1 adet kabin bagajı ve 20 kg kayıtlı bagaj dahildir. Kabinde enfes kekler, tadına doyulmayan sandviçler ve 14 çeşit içecekten oluşan ücretsiz ikram edilir. Ayrıca ücretsiz havaalanı transfer hizmeti sunmaktadır. 2. Business Class Minimum 30 kilo bagaj hakkı* ve zengin menü seçenekleri ile, geniş deri koltuklar ile yolcularına seyahat boyunca en iyi hizmeti sunmaktadır. İç hat uçuşlarında havaalanından uçağa özel araçla ulaşım sağlanmaktadır. Business Class yolcuları.

Devamını oku

Online check-in

Online check-in imkanından, AtlasGlobal tarifeli seferleri ile; - İstanbul - Antalya - İzmir - Adana - Bodrum - Lefkoşa(Ercan) - Tiflis çıkışlı seferlere bileti olan tüm AtlasGlobal yolcuları faydalanabilir. Online check-in uçağın kalkışından 48 saat öncesinden başlayarak, uçuşa 90 dakika kalıncaya kadar devam etmektedir. Biletini AtlasGlobal adresinden almış olan yolcular boarding (uçağa biniş) kartlarını kendi yazıcılarından çıkartabilmek için jetmil kart numarasını rezervasyon sırasında işlemiş olması veya 3D Secure güvenli ödeme seçeneğinden biletlerini almış olmaları gerekmektedir. Bu şartlara uymayan yolcular check-in işlemi tamamlanmamış olup, seçmiş oldukları koltuklar ile ilgili.

Devamını oku

Filo

Toplam olarak 18 Uçak ile operasyonlarına devam etmektedir. 1 Adet A319; 4 Adet A320; 13 Adet A321

Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı İstanbul’a hizmet veren ana havaalanıdır. İstanbul’un Avrupa yakasında şehir merkezine 24 km batısında yer almaktadır. İsmini Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soy adından alımıştır. 2011 yılında dünyanın en işlek havaalanları sırasında 29’ cu yerde, Avrupa’nın en yoğun yolcu trafıği ile 8’ ci sırada yer almaktadır, 37 milyondan fazla yolcuya hizmet vermektedir. Havaalanının 4 terminali bulunmaktadır, biri kargo terminali, diğeri özel be charter seferleri hizmeti sunmaktadır. Yolcu terminalleri iki adettir; T1 iç hat uçularına, T2 ise uluslararası uçuşlara hizmet vermektedir. Atatürk Havalimanı Türkiye ulusal havayolu şirketinin merkezi olması.

Devamını oku

Yemekler

Beslenme alışkanlıkları, rahatsızlıkları veya özel tercihleri doğrultusunda, tüm dış hat uçuşlarımızda yolcularımız özel yemek talebinde bulunabilirler. Özel yemek talepleri, İstanbul çıkışlı uçuşlar için en geç 48 saat öncesine kadar, diğer dış hat uçuşlar için ise 54 saat öncesine kadar havayoluna iletilmesi gerekmektedir.

Ek hizmetler

Uçuş emniyeti için kalkışta, inişte ve kemer ikaz ışıkları kullanılması sakıncalı ve yasaklı olan cihazlar: MP3 çalar, elektronik oyunlar, taşınabilir bilgisayar, disk çalar, radyo ve televizyon alıcıları, taşınabilir video aletleri, DVD, VCD ve benzeri batarya ile çalışan elektronik ve elektrikli aletler. Uçuş modu özelliği mevcut olan cihazlar(iPad, iPhone vb.) kalkış ve iniş de dahil olmak üzere tüm uçuş boyunca uçuş modunda tutularak kullanılabilir. Uçuş ve yolcu konforunda yeniliklerin öncüsü AtlasGlobal’den Türkiye’de bir ilk: Havaalanına gidiş-gelişler için ücretsiz servis. Adana, İzmir, Bodrum ve Antalya bölgelerinde, havaalanına gidiş-geliş için uçuş saatlerine göre düzenlenen.

Devamını oku