Menüsü

Egyptair

En uygun Egyptair uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

✔️ Egyptair havayolu nereye uçuyor?

[AIRLINES_NAME] havayolu birçok farklı noktaya uçuyor. Mevcut uçuş programlarını kontrol etmek için lütfen eSky sayfasını kullanın.

✔️ Egyptair ile en ucuz biletleri ne zaman bulabilirim?

Egyptair havayolu için bilet satın almanın en iyi zamanı uçuş tarihinden önce mümkün olabildiğince en erken bir zamanda satın almaktır.

✔️ Hangi havayolları benzer uçuşlar sunuyor?

Egyptair havayolu’nun gerçekleştirdiği istikametlere, uçuş gerçekleştiren farklı havayolları da mevcut. Seçmiş olduğunuz istikamete göre mevcut olan tüm listeyi görebilmeniz için lütfen eSky sayfasına gidiniz.

✔️ Egyptair uçuşuyla birlikte otel rezervasyonu yapabilir miyim?

eSky sistemi üzerinden Uçuş+Otel paketini seçerek otel rezervasyonunuzu da yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seyahatinizi kolaylaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda paket indirimleri sayesinde para kazanmış olursunuz.

Get to know more about Egyptair

Egyptair

Mısır Hava Yolları, dünyanın öncü havayollarından birisidir. 1932 yılında kurularak dünya üzerindeki 7. havayolu şirketi olmuştur. 1935 yılında 12 De Havilland tipi uçak filosuna eklenmiştir. 2. Dünya savaşı esnasında Mısır hükümeti havayollarını el koyarak ismini Misr Havayollarına çevirmiştir.
1946 yılında Misr Havayolları olan ismi MisrAir olarak değiştirildi ve filosuna 10 Beechcraft amerikan teknolojisine sahip uçak eklendi. 1960 yılında ise Suriye Havayolları ile birleşerek “United Arab Airlines-UAA” ismini almıştır. 1971 yılında ise iki şirket birbirlerinden ayrılarak “Mısır Havayolları” ismini almıştır.
2002 yılı Temmuz ayında başkanlığın onayı ile birlikte Mısır Hava Yolları yedi farklı yan kuruluşu ile birlikte holding şirketi halini almıştır.
17 Temmuz 2008 yılında Mısır Hava Yolları, yolcularına daha iyi ve kaliteli bir hizmet için dünyanın en büyük birliği olan Star Alliance ağına katılmıştır.
Mısır Hava Yolları, Kuzey Afrika ve Orta Doğu ülkesi olarak Star Alliance’a bağlı tek havayolu şirketidir.

Bagaj

Uluslararası uçuşlarda; ekonomi sınıfı biletler için 2 parça, parça başına 23 kilo ve toplamda 158 cm boyutlarında bagaj hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz el bagajı hakkınız tek parça olup 8 kiloyla sınırlandırılmıştır.

Rezervasyon sınıfları

Mısır Hava Yolları 2 farklı uçuş sınıfı sunarken uzun mesafeli uçuşlarda 3. Uçuş sınıfı hizmeti de vermektedir.
Ekonomi Sınıfı – “Y” olarak adlandırılan ekonomi sınıfı uçuşlarında koltuklar arası mesafe 80 santimetredir. Koltuk başları ayrıca ayarlanabilmektedir.
Business Sınıfı – “C” olarak adlandırılan bu sınıfta koltuk mesafe aralıkları 0,90-1,20 metre arasındadır. Boeing 777 uçaklarında koltuk başlarında ekranlar bulunur ve koltuklar 20 santimetre yatabilmektedir.
First Class - First Class “F” ile belirtilir. First class koltukları arasındaki mesafe 1,5 metre olarak düzenlenmiştir. Her koltuk başında özel ekranlar bulunur ve koltuklar 40 santimetre olarak arkaya yaslanmaktadır.

Online check-in

Online check-in işlemi uçuş saatinizden 48 saat önce başlar ve 90 dakika önce biter.

Filo

2013 kasım verilerine göre  Egyptair havayolunun toplam filosu 82 uçaktan oluşmaktadır, bunlardan: Airbus A320-200 (13), Airbus A321-200 (4), Airbus A330-200 (7), Airbus A330-300 (4), Airbus A340-200 (3), Boeing 737-800 (20), Boeing 777-200ER (4), Boeing 777-300ER (6), Embraer E-170 (12 / EgyptAir Express Fleet)

Kahire Uluslararası Havalimanı

Kahire Uluslararası Havalimanı Mısır'daki en yoğun havalimanı. Kahire'nin yaklaşık 15 km kuzeydoğusunda bulunmaktadır. EgyptAir'in merkezi (hub) olan Kahire Uluslararası Havalimanı, Afrika'nın en büyük ikinci havalimanıdır. Havaalanında iki terminal bulunmaktadır - Т1 - „Еski Havaalani“ ve T2 „Yeni havaalanı“. Şu an için T2 yenileme çalışmalarından dolayı kullanılmamaktadır. Cairo Airport Company ile 14 Ağustos 2011 tarihinde imzalanan sözleşmeyle, Kahire Uluslararası Havalimanı’nın yenilenmesi ve kapasitesinin artırılması projesi üstlenilmiştir. Yıllık yolcu kapasitesi 3,5 milyon olan 2 No’lu Terminal Binası’nın kapasitesi yapılacak yenileme ile yıllık 7,5 milyon yolcuya çıkacak olup Kahire Uluslararası Havalimanı’nın kapasitesi de yaklaşık 25 milyon yolcuya ulaşacaktır.

Yemekler

EgyptAir uçuş sürenize ve uçuş sınıfınıza göre ücretsiz ikramlar bulunmaktadır. Beslenme şeklinizdeki özel tercih veya zorunluluklarınızı rezervasyonunuz sırasında belirtiniz.

Ek hizmetler

Star Alliance üyesi olan EgyptAir, sadakat programı ortaklığında kredi kartlarını yolcularının beğenisine sunarak yolcularına çeşitli avantajlar sunmaktadır. 
The Blue, The Silver, The Golden Card sahibi üyelerine kazandıkları miller doğrultusunda ücretsiz ya da indirimli bilet fırsatı verilebiliyor. Ayrıca anlaşmalı otel ve araç kiralama servislerinden mil kazanma, havaalanı kullanımında en konforlu, kaliteli ve güvenli yolculuklar yapma, kontuar check-in ve bagaj işlemlerinde öncelik, extra bagajlarda yüzde 50’ ye varan indirim, business class bekleme salonlarına giriş fırsatı sunulabiliyor. 
Egypt Air bütün uçaklarının koltuklarına LCD ekran ve en iyi düzeyde video oynatıcılar yerleştirilmiştir. Bu LCD ekran ve video oynatıcılar sayesinde yolculuk boyunca yüzlerce film, belgesel izleyebilir, gazete ve magazin okuyabilir, eğlenceli müzikler dinleyebilirsiniz.