Menüsü

Olympic Air

En uygun Olympic Air uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Olympic Air

Olympic Air eski ulusal taşıyıcı Olympic Airlines özelleştirilmesi ile oluşturulan bölgsel Yunan havayolu şirketi (şirket bu ismini 1957 yılından yirminci yüzyılın başlarına kadar taşımıştır). 2010 yılında en büyük rakibi olan Aegean Airlines ile faaliyetlerini birleştirmeye niyetini açıklamıştır. Ancak 2011 yılında Avrupa Komisyonu bu anlaşmaya izin vermedikte, fakat 2013 yılında Olympic Air artık Aegian Airlines şirketinin bir parçası haline gelmiştir.
Günümüzde Olympic Air 12 iç hat destinasyonlarına sefer düzenlemekte ve codeshare anlaşması sayesinde çok sayıda destinasyona uçuş düzenlemektedir, bunlardan bazıları Londra, Paris, Madrid, Barselona, Roma, Abu Dabi, Johannesburg, Sidney, Melbourne.

Bagaj

Kabin bagajı: Ekonomi sınıfında izin verilen maksimum bagaj ağırlığı 8 kg (max. boyutları 55cm/ 40cm/23cm), business sınıfında (Gold members)- iki adet toplam ağırlık max.12 kg (bir çantanın ağırlığı 8 kg aşmamalıdı). Maksimım boyutlar 55сm/40сm/23сm и 57сm/54сm/15сm. Ekonomi sınıfında yolculuk yaptığınızda ve Silver veya Gold kartı sahibiyseniz 5 kg (Silver card) ve 10 кg (Gold card) daha ekleyebilirsiniz.

Kayıtlı bagaj: Ekonomi sınıfında izin verilen bagaj sayısı bir, max. ağırlık 20 kg, Premium ekonomi -1 ad., ağırlık 25 kg, business class: 2 adet ve her biri max 30 kg ağırlığında.

Rezervasyon sınıfları

Ekonomi sınıfında iki farklı tarife bulunmaktadır- Go Light ve Flex, Aegean Airlines şirketinin tüm yurt içi ve uluslararası uçuşlarında geçerelidir. Daha ucuz olan Go Light paketi 24 euro değerine kadar uçak biletisunmaktadır. Flex tarifesi yolculara daha fazla esneklik sağlamakta ve daha fazla kayıtlı bagaj taşıma imkanı sunmaktadır. Daha fazla bagaj, rezervasyon üzerinde değişiklik yapma imkanı, ekstra mil, çoçuk biletlerinde 33% oranında indirim, özel check- in gişeleri, busines yolcu salonlarına erişim imkanı, öncelikli biniş ve bagajı teslim alma vs.busines class ile seyahat eden yolculara sunmuş olduğu imkanlardan bazıları.

Online check-in

Olympic Air ile online check – in işlemi planlanan uçuş saatinden 48 saat öncesinde başlamakta olup, uçuşa 3 kalana kadar yapılabilmektedir. Bu işlem mobil olarak da tapılabilmektedir.

Filo

Mayıs 2014 yılı verilerine göre Olympic Air filosunda toplam 14 uçak bulunmaktadır, bunlardan 4 ad.  Bombardier Dash 8-100 и 10 ad. Bombardier Dash 8 Q 400 modelidir. Uçakların ortalama yaşı 12.8 yıldır.

Atina, Eleftherios Venizelos Havaalanı

Atina’nın Uluslararası Havaalanı olan ve resmi adı Eleftherios Venizelos Havaalanı, 2001 yılında hizmete açılmıştır ve  tüm Atina’ya hizmet vermektedir. Şehir merkezinin yaklaşık 20 km doğusunda  bulunmaktadır. (Tepelik bir bölge olmasından dolayı, araba ile yaklaşık 30 km mesafededir). 2004 yılında Atina’nın havaalanı, yılın Avrupa havaalanı ödülünün sahibi oldu.

Havaalanında iki terminal bulunmaktadır- biri ana terminal diğeri ise birbirine bağlı olan uydu terminali. Eleftherios Venizelos Havaalanı yıllık 13 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Atina havaalanı Yunan hava yolu şirketinin ticari işletme merkezi görevini görmektedir, bunlardan- Aegian Airlines ve Olympic şirketleri. Bunların dışında havaalanını kullanan şirketler arasında easyJet, Bulgaria Air, British Airways, Air Canada, Air France, Alitalia, Air One, Astra Airlines, EgyptAir, Emirates, Etihad Airways, Austrian Airlines, Lufthansa, Qatar Airways, Sky Express, Singapore Airlines, Turkish Airlines vs.

Yemekler

Olympic Air ekonomi sınıfında yolcularına su, meyve suyu, tuzlu kraker, şekerleme ikram etmektedir. Busines sınıfında yolcular  iki sıcak ana yemeğinden seçim yapabilir, soğuk atıştıralıklar, alkollü içecekler- şampanya, likor ikram edilir.

Ek hizmetler

1960 yılında Yunanistan’da kurulan Avis şirketi, günümüzde Avrupa’da en büyük araba kiralama şirketi olarak adından bahsettirmekte olup, Yunan havayolu şirketi ile partnerdir. Böylece havayolunun tüm business yolcuları bir günlüğüne ücretsiz olarak Mercedes A sınıfı aracı kullanabilirler. Bu kampanya Kıbrıs için de geçerlidir.