Menüsü

Global Africa Aviation

En uygun Global Africa Aviation uçak bileti fırsatları eSky'da

Gidiş-dönüş 1 yetişkin yolcu ücreti

Filtreleri göster

Global Africa Aviation

GMG Havayolları 1997 yılında Güney Asya ülkesi Bangladeş’in Başkenti Dhaka’da kurulmuştur.Şirket ilk uçak seferinş 6 Nisan 1998 yılında gerçekleştirmiştir.  Havayolu şirketi uilkenin yakın zamanlardaki ilk ve en büyük havayolu şirketi durumundadır. Şirketin merkez ticari ve işlevi merkezi Shahjalal  Uluslararası Havalimanıdır. Şirket yurtiçi ve yurtdışı olarak ise Hindistan’a olmak üzere toplamda 5 uçuş noktası ile hizmet vermektedir. Şirket ilk yıllarında Ortadoğuya düzenle seferler düzenlemekteyken, ilerleyen yıllarda bu uçuşların durdurulmasının ardından havayolu şu an sadece 5 uçuş noktasına sahiptir. 

Bagaj

Kayıtlı bagaj limitleri ve sayısı seçilen destinasona göre farklılık göstermekte. 

Rezervasyon sınıfı

Şirket müşterilerine  tek tarifeli uçuş hizmeti sunmaktadır. 

Online check- in

Havayolu şirketi şu an için müşterilerine online Check-in hizmeti sunmamaktadır. Yolcuları check-in işlemlerini havaalanlarında yaptırmaktadır. Bedenle check-in işlermleri için yolcuların zamanında havaalanında yerlerini daha erken almaları gerekmektedir.

Filo

GMG Havayolları 1 adet Bombardier Dash 8 100, 1 adet Bombardier Dash 8 300, 2 adet McDonnell Douglas MD-82 ve 1 adet McDonnell Douglas MD-83 uçaklarından oluşmak üzere yoplamda 5 adet uçak filosu ile faaliyet göstermektedir. 

Netaji Subhas Chandra Bose Uluslararası Havalimanı

Netaji Subhas Chandra Bose Uluslararası Havalimanı Hindistan'ın Batı Bengal eyâleti'nin başkentidi olan Kalküta da bulunmaktadır. Havalimanı başkentin merkezine 17 km mesafede yer almaktadır. Havalşmanı ilk olarak Dum Dum Havalimanı adı altında kurulmuş, fakat daah sonraları Netaji Subhas Chandra Bose Uluslararası Havalimanı olarak mevcut ismini almıştır. Havalimanı 2 460 dekarlık geniş bir alana sahiptir. Mart 2015 verilerine göre havalimanı yıl içinde yaklaşık 11 milyon civarında yolcuyu  ve 100 bine yakın uçağı ağırlamıştır. 

Ymekler

GMG Havayolları müşterilerine ağırlıklı olaral sıcak ve soğuk içeceklerden oluşan ve paket gıdalar da içeren yemek hizmeti sunmaktadır.