Menüsü

Araç kiralamada yaş sınırlaması

Araç kiralamada yaş sınırlaması

Araç kiralamak için kaç yaşında olmanız gerekmektedir?

Bu aracı kullanacağınız ülke/ ülkelere ve farklı oto kiralama şirketlerine göre değişiklik göstermektedir.

25 yaşına kadar:

Çoğu araç kiralama şirketleri 25 yaş altı sürücülere ek ücret uygulamaktadır. Minimum yaş sınırı şirketlere göre değişiklik göstermektedir. Uygulanan ek ücret, sürücüler için gerekli olan ek sigortayı karşılamaktadır. Eğer böyle bir ücret uygulanması durumunda, kiralamak istediğiniz aracı seçtikten sonra, açık ve net bir şekilde rezervasyon aşamasında belirtilecektir. Rezervasyonunuzu onayladıktan sonra, ek ücret hakkında detaylı bilgi e- mail adresinize gönderilir.

75 yaş ve üzeri:

Araç kiralama şirketlerinin çoğu ileri yaşlardaki kişilere araba kiralamayı mümkün kılar. Ancak bu bilgiyi 0850 455 1609 telefon numaralarından müşteri hizmetlerimize bağlanarak bildirilmesi grekir, çünkü bazı kiralama şirketleri 75 yaş üzeri kişilere araç kiralamamaktadır. Kiralamak isteyen sürücü 75 yaşın üzerinde ise, şirketler ek sürücü ücreti uygulamaktadır. Bu ücret sürücü için gereken ek sigortayı karşılamaktadır. Eğer böyle bir ücret uygulanması durumunda, kiralamak istediğiniz aracı seçtikten sonra,  net bir şekilde rezervasyon aşamasında belirtilecektir. Rezervasyonunuzu onayladıktan sonra, ek ücret hakkında detaylı bilgi e- mail adresinize gönderilir.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.