Menüsü

All Risk Seyahat İptal Sigortası

All Risk Seyahat İptal Sigortası

Gezinizi planlıyorsunuz, ancak planlarınızı aksatabilecek beklenmedik durumlardan da endişe duyuyor musunuz? Ya da uçak biletlerini uzun süre önceden alıyorsunuz ve seyahatinizin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinden emin değil misiniz? All Risk Seyahat İptal Sigortası, seyahatinizin iptal edilmesi gerektiğinde ve beklenmedik durumlara karşı kapsamlı bir koruma sağlar. 

All Risk Sigortası, planlanan kalkış saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon yaptığından seyahatinizi iptal etmenize olanak tanır. Bu sayede seyahatinizden vazgeçebilir ve satın alınan biletin maliyetlerinin % 90'ını korkmadan geri alabilirsiniz. Sigorta, belgelenmiş herhangi bir nedenden ötürü iptal durumunda masrafları karşılayacaktır, örn. hastalık (akraba, aile ve hatta kedi veya köpek hastalığı dahil!), sınav, iş kaybı veya yeni bir işe başlama gibi.

Hangi durumlarda All Risk Sigortasını kullanabilirim?

All Risk Seyahat İptal Sigortası, belgelenen herhangi bir nedenle uçuşa katılmama durumunda uçak biletlerinin maliyetinin % 90'ını geri almanızı sağlar. Örneğin:

 • Sigortalının veya ortak sigortalıların talihsiz bir kazası veya ani bir hastalığı, akrabaları ve evcil hayvanları (örneğin kedi veya köpek),
 • Sigortalı kişinin veya ortak sigortalıların SARS-Cov-2 enfeksiyonuna kapılması ve doğrulanması veya akrabaları (COVID-19 hastalığı),
 • Kronik hastalıkların şiddetlenmesi, ör. şeker hastalığı,
 • Hamileliğin kritikleşmesi veya tehlikeye girmesi,
 • Sigortalı veya ortak sigortalıların ölümü veya yakınları,
 • Sigortalının veya ortak sigortalıların maruz kaldığı rastgele bir olaydan kaynaklanan ve evde kalmalarını gerektiren ciddi maddi hasar (örn. araba hırsızlığı, hırsızlık),
 • Sigortalının veya ortak sigortalıların iş sözleşmesinin feshi (işten çıkarmanın çalışanın hatası nedeniyle meydana gelmesi durumu hariç),
 • Bu tarihin daha önce belirtilmemiş olması koşuluyla, seyahat sırasında gün için belirlenen sigortalı veya ortak sigortalıların yeni bir işverenle çalışmaya başlanması,
 • Sınav tarihinin değiştirilmesi,
 • Sigortalı veya ortak sigortalıların seyahatleri için gerekli belgelerin çalınması (pasaport, vize, kimlik kartı) ve yetkililere bildirilmiş olması,
 • Seyahati imkansız kılan belgelenmiş diğer nedenler.

Sigortalı seyahatin iptal edilmesi durumunda ne kadarını geri alacağım?

All Risk Seyahat İptal Sigortasını, seyahatinizin planlanan kalkış saatinden 24 saat öncesine kadar kullanırsanız, aşağıda belirtilen miktarı geri alacaksınız:

 • Uçak biletlerinin % 90'ı.

All Risk sigortası ve standart seyahat iptal sigortası

eSky'de uçuş rezervasyonu yaparken seyahat iptal sigortası için iki seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. All Risk sigortası sadece bir uçuş rezervasyonu ile satın alınabilir. Standart seyahat iptal sigortası ise daha sonra, bilet satın alındıktan sonra 5 gün içinde satın alınabilir. Bakın, bu iki seçenek arasındaki farklar nelerdir.

  All Risk Sigorta Standard Sigorta
İptal Nedeni Belgelenen her neden (örneklere bakınız) Kesin olarak tanımlanmış olaylar
COVID-19 enfeksiyonu içerir Evet, yalnızca dokümante edilmişse Evet, sadece hastaneye yatırıldığınızda
Sigorta satın alma imkanı Sadece uçak rezervasyonu ile Bilet rezervasyonu yapıldıktan sonra (bilet rezervasyonu yapıldıktan sonra 5 güne kadar)
Uçak bileti ücretlerinin iadesi Uçak bileti maliyetlerinin % 90'ı (maksimum 3500 EUR) 5000 EUR'ya kadar
Ücret Satın alınan biletlerin maliyetinin % 10'u Satın alınan biletlerin maliyetinin % 4'ü
Kim için?

Aşağıdaki kişiler için önerilir:

 • seyahat etmeden hemen önce hastalanma (örneğin akrabalar, çocuklar dahil) konusunda endişelenenler,
 • çalışan veya okuyan kişilerin görevleri nedeni ile seyahat etmesini engelleyeceğinden endişe duyanlar,
 • Hamileyseniz veya kronik hastalıklardan (örn. diyabet) muzdaripseniz,
 • evcil hayvan (örneğin köpek veya kedi) sahipleri,
 • beklenmedik olaylara karşı korunmak isteyenler (ör. hırsızlık sonucu belge kaybı),
 • seyahatini uzun zaman önceden planlayanlar,
 • yapılan maliyetler için geri ödeme alacağından emin olmak isteyenler,
 • iade edilmeyen biletler satın alanlar (ör. düşük maliyetli havayolları: Ryanair, Wizz Air, Easyjet, vb.).

Aşağıdaki kişiler için önerilir:

 • beklenmedik, ciddi hayati olaylara karşı korunmak isteyen.

Seyahat iptalini nasıl bildirebilirim?

Seyahat etmenizi veya yolculuğunuza devam etmenizi engelleyen durum, belirtilen numarayı arayarak veya e-postayı sigorta sertifikasında belirtilen adrese göndererek gerçekleştiği andan itibaren 3 gün içinde bildirilmelidir. Süreci hızlandırmak için lütfen sigortalı kişinin adını ve soyadını ve sertifika numarasını belirtin.

All Risk sigortasını ne zaman alabilirim?

Sigortayı satın almak için, rezervasyon formundaki All Risk sigortasını seçin. Sigortanın maliyeti otomatik olarak rezervasyonun toplam maliyetine eklenir ve bunun için uçak biletleri ve seçilen hizmetlerle birlikte ödeme yaparsınız.

Önemli! eSky'de All Risk Seyahat iptal sigortaları, rezervasyon yaptıktan sonra satın alınamaz.

All Risk sigortası ne kadar? Sigortanın fiyatı uçak biletlerinin değerinin % 10'u kadardır, bu nedenle gayet uygun bir fiyatla satın alınabilir, örn. iade edilmeyen biletlerin rezervasyonu durumunda (Ryanair, Wizz Air, EasyJet).

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.