Menüsü

Ucuza nasıl seyahat edilir? Ekonomik tatil için ipuçları

Ucuza nasıl seyahat edilir? Ekonomik tatil için ipuçları

Her gezginin ve gezmeyi sevenlerin, seyahat planlarını oluştururken, en ucuz ve en ekonomik tatili ve seyahati yapmak için kullandığı farklı yöntemler vardır. Düşük bütçeli seyahat etmek için sürekli olarak kampanyaları takip etmeli ve alternatifleri araştırmalısınız. Nasıl ekonomik seyahat ederim sorusunun cevabı sürekli olarak değişmektedir.

Ucuz tatil imkanları ve ipuçları

Bayramlar, yılbaşı ve tatil dönemlerindeyken gerçekleştireceğiniz tüm harcamalar daha fazla olacaktır. Bu nedenle doğru ve sezon dışı zamanlarda seyahet ederseniz otellerin boş dönemlerine denk gelerek ciddi miktarlarda parayı kar edebilirsiniz.

Havayolu şirketlerinin kampanyalarını mail grupları ve uygulamalarla takip ederek fırsatları yakalabilirsiniz. Bütün hava yollarının mail listelerine üye olabilirsiniz.

Uçuş arama motorlarını kullanarak tüm hava yollarının fiyatlarını bir arada görebilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz. Bazı zamanlarda indirimli aracı kurumlar sayesinde biletinizi hava yolunun kendisinde satılandan daha ucuza bilet satın alabilirsiniz.

Dünyanın bir çok ülkesinde ve özellikle popüler şehirlerde pansiyon odaları ve hosteller otellerden yarı yarıya çok daha ucuzdur. Kısa süreli konaklamalar için fiyatları çok uygun olabilir. En büyük avantajı ise pansiyonlar ve bazı hostellerde bulunan mutfaklarda kendi yemeğinizi pişirerek daha ekonomik yöntemlerle dışarıda yemek masrafından kurtulursunuz.

Marketlerden yiyecek içecek için alışveriş yapmak her zaman çok uygundur. Meyve, alkollü ve alkolsüz içecek, sandviç malzemesi gibi ürünler alarak yollarda geçirdiğiniz öğünlerinizi oldukça ucuza getirebilirsiniz.

Sürekli olarak seyahat acentalarının sunduğu paket programları ve promosyonları sürekli takip edin. Bazı dönemlerde büyük kampanyalar ve indirimler gerçekleştiren turizm firmalarından normal şartlarda 2 günlük konaklama ücretine 1 haftalık konaklama satın alabilirsiniz.

Gideceğiniz şehirle alakalı ufak araştırmalar yaparak ücretsiz şehir turlarına katılabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz müze günlerinide bu yöntemle bulabilirsiniz.

Vize veya pasaport gerekmeyen ülkelere seyahet ederek büyük bir harcama miktarından ve stresten uzak durabilirsiniz.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.