Menüsü

Groningen'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Groningen

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Felemenkçe, Frizce
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Bisikletle Gidin

  Groningen'de 200.000 sakin ve 300.000 bisiklet vardır! Gerçek Hollandalı ruhunu hissetmek istiyorsanız, mavi ve sarı şehir bisikletinı kiralayın. Bisiklet kullanmak oldukça güvenlidir.

 • Piyasada Alışveriş

  Haftada üç kez, Grote Markt ve Vismarkt'ta (Balık Pazarı) şehir pazarları faaliyet göstermektedir. Oraya gidip yerel spesiyaliteleri deneyebilirsiniz. Örneğin; Soğanla tuzlanmış ringa balığı meşhurdur.

 • Deniz Kenarına

  Groningen'den, sığ Wadden Denizi görülmeye değerdir. Hollandalılar alçak gel-git döneminde etrafında gezinmeyi sever. 130 yaşındaki Willem Jacob gemisine binerek de gidebilirsiniz.

Groningen Gezi Rehberi

Groningen Şehrinde Gezilmesi Gereken Yerler

Karayolu ve demiryollarının, özellikle de ırmakların ve kanalların kesiştiği bir noktada yeralan kent, Kuzey Denizi'ne ve Ems Irmağı'na bağlanmasını sağlayan bu yollar sayesinde, bir ticaret merkezine dönüşmüştür. Ayrıca, yakınındaki doğalgaz yatağının da etkisiyle sanayi de oldukça gelişmiştir: Besin sanayisi, kimya ve hazır giyim sanayileri, bisiklet yapımı vb. Groningen'de yaklaşık 200.000 kişi yaşamaktadır, bunların dörtte birini ise, öğrenciler oluşturmaktadır. Bu nedenle, şehrin ortalama yaşı sadece 36'dır! Bu öğrenci şehri, asla uyumamaktadır. Barların ve kulüplerin çoğunluğu 7 gün 24 saat açıktır.

Ana meydandan şehri gezmeye başlayabilirsiniz. Grote Markt caddesi, araba trafiği için kapalı olduğundan rahatça yürüyüş yaparak, burada bulunan tarihi Martinitoren kilisesini ziyaret edebilirsiniz. Şehir panoramasını görmek için ünlü kulesine tırmanmalısınız. Tarih meraklıları, birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan, St. Martin, Saint Joseph ve Der Aa-kerk'in gotik kiliselerini, mutlaka ziyaret etmelidir. Modern mimari ve sanatseverler, Alessandro Mendini tarafından tasarlanan Groninger Müzesi'ni ziyaret etmekten pişman olmayacaklar. Alçak tuğla binalar ve büyüleyici sokaklara sahip bu muazzam şehir, bisikletle ya da bir gemi tarafından keşfedildiğinde en iyi izlenimi yaratmaktadır. Kentin ana kanalı boyunca organize edilen bir saatlik yolculuklar, müzenin önünde bulunan marinadan başlamaktadır. Gemi turuna mutlaka katılmalısınız.

Partilere katılmak isterseniz, pubların ve kulüplerin çoğunun bulunduğu Vismarkt, Poelestraat veya Peperstraat'a gitmenizi tavsiye ederiz. 36-39 Grote Markt'da, Avrupa'nın en büyük barını bulacaksınız: Drie Gezusters, "Üç Kızkardeş" anlamına geliyor. 20 farklı parti noktasına sahiptir. Yerel bir bira sipariş ettiğinizden ve tadına baktığınızdan emin olun. Bax. Hollanda'da olduğu için, şehirde yaklaşık 30 farklı kahve dükkanı ve Nieuwstadt'da kırmızı bir fener bölgesi vardır. Parti bittiğinde ve gün geldiğinde, Noorderplantsoen parkındaki ağaçların gölgesinde dinlenebilirsiniz.

Hızlı bir şekilde yemek yemek istiyorsanız, sokakta satılan yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz. En popüler olanı, krep türleridir. Pannekoekenschip'i ziyaret ederek, şehirdeki en iyi kreplerin tadına bakabilirsiniz. Yerel halk, buraya Krep Teknesi adını vermiştir. Grote Markt'daki tezgahlarda karamel (stroopwafel), ringa balığı, uskumru, karides ve yaygın olan Belçikalı kızartmalar içeren sandviçleri satın alabilirsiniz. Merkezde, dünyanın her köşesinden lezzetli yemekler sunan çeşitli yemek mekanlarından (örneğin Asya mutfağı) birini seçebilirsiniz. Nereye gitmeniz gerektiğini biliyor musunuz ? Pigalle, Weeva ve Bistrot Gerecht isimli mekanları öneririz. Yerel peynirin tadına bakmayı da unutmamalısınız. Bu peynirlerden, edam ve gouda türleri en lezzetli olanlardır.

✔️ Groningen'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Groningen'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Groningen'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Groningen'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Groningen'de

Groningen'e uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Groningen'deki en iyi otelleri kontrol edin

Groningen'de otel bul