Menü

Guernsey'e uçak bileti ara

Guernsey

 • Saint Peter Port
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce, Fransızca
  Zaman dilimi: UTC+1 (yaz), UTC+0 (kış)
  Para birimi: İngiliz sterlini (GBP)

 • Victor Hugo'nun Evi

  Kentte, Victor Hugo'nun hayatının 15 yılını geçirdiği Hauteville Evi yer almaktadır. Ziyaret etmek için organize bir tura katılmanız gerekir. Kılavuzlar İngilizce ve Fransızca olarak turu gerçekleştirmektedir.

 • Golf Sahaları

  Saint Peter Port, tüm Guernsey Adası gibi güzel konumdaki golf sahaları ile ünlüdür. Bu nedenle tüm golf severler kesinlikle burayı ziyaret etmelidir. Golf oynamayı öğrenmek istiyorsanız, özel ders alabilirsiniz. 

 • Yaya Geçitleri

  Saint Peter Port'ı ziyaret ederken, bütün adadaki otomobillerin solda gittiğini unutmamalısınız. Yolun sadece belirlenmiş yerlerden (yaya geçidi) geçilmesini öneriyoruz. Özellikle yaz aylarında trafik yoğundur.

Saint Peter Port Gezi Rehberi

Saint Peter Port Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Saint Peter Port, Guernsey'nin başkentidir. Normandiya kıyısındaki bir Kanal adasıdır. Yönetimsel olarak Kuzey ve Güney olmak üzere iki bölgeye bölünmüştür. Peter Port, Guernsey'in doğu kıyısında yer almaktadır. Kuzeyde St. Sampson, batıda Vale, batıda St. Andrew ve güneyde St. Martin sınırları içerisindedir. Guernésiais ve Fransızca'da ismi St. Pierre Port olarak geçer. Limanın kendisi en fazla 20.000 vatandaşa sahip küçük bir kasabadır.

Kent, adanın doğu kısmında, okyanus kıyısında yer almaktadır ve Avrupa'nın en güzel limanlarından biri olarak bilinir. Kesinlikle büyüleneceğiniz Marina size yürüyüş yapmaya ve çok sayıda fotoğraf çekmeye davet ediyor. Arnavut kaldırımlı sokaklar ve tarihi bahçeler eşsiz bir atmosfer yaratmaktadır. Bunların arasında en etkileyici şey ise, Candie Yolu'ndaki Viktorya Candie Bahçeleridir.

Çevredeki alanlarda ve açık havada zaman geçirmeye, özellikle de su sporlarını denemenizi tavsiye ediyoruz. Birçok kiralama ofisinden kayak malzemelerini ve diğer spor ekipmanlarını kolayca bulabilirsiniz. Tekne turuna mutlaka katılmalısınız. Bu esnada güzel doğal alanlara ve çeşitli kuş türlerine hayran kalabilirsiniz. Biraz daha gezmek ister misiniz ? La Planque Lane'de kentten yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta, uçuş derslerinin düzenlendiği Guernsey Aviation Club'ın merkezi bulunur. Bir saat ya da bir günlük derslere katılabilirsiniz. Normandiya plajlarını kuşbakışı görmek için harika bir fırsat!

Castle Cornet 800 yıldır şehri korumaktadır. Adanın tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz St James Konser Salonu'ndaki Galeri'deki Guernsey Goblen'e gidin, güzel Candie Bahçeleri'nde gezin veya Fransız yazar Victor Hugo'nun evinde olan Hauteville Evi'ni keşfedebilirsiniz.

Kıyıya çok yakın olduğundan kesinlikle taze balıkları ve deniz meyvelerini denemelisiniz. Çeşitli yemek türleri sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Bu tür yiyecekler için 46 Lower Pollet adresindeki Da Nello’ya veya Quay Steps’de bulunan Le Nautique’ye mutlaka uğramalısınız. Fransız mutfağının hayranı iseniz, 56 Lower Pollet'de bulunan Le Petit Bistro'yu ziyaret etmelisiniz. En iyi tipik İngiliz yemekleri için 15 Mansell Caddesi'ndeki Old Quarter'a gitmelisiniz.