Menüsü

Afganistan'dan Kıbrıs'a uçak bileti ara

Kıbrıs

 • Lefkoşa
 • Larnaka
 • Baf
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Yunanca, Türkçe
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Şehir İçi Ulaşım

  Kıbrıs’ta Türkiye ehliyeti yanında uluslararası geçerliliği olan tüm ehliyetler geçerli; fakat Kıbrıs’ta İngiliz sömürge döneminden kalan alışkanlıkla trafik, İngiltere’deki gibi soldan ilerliyor yani direksiyonlar sağda. Bu yüzden Türkiye'den gelenlerin oldukça dikkatli olmaları lazım. Şehir içinde ulaşım imkanları kısıtlı.

 • Gece Hayatı

  Lefkoşa gece hayatı Çarşamba, Cuma, Cumartesi geceleri son derece hareketlidir. Özellikle havaların Nisan ayı itibariyle iyice ısınmasıyla, gece hayatı da hız kazanmaktadır. Lefkoşa'da gidebileceğiniz çok sayıda disco ve bar bulunur. Bu barlarda da zaman zaman gece partileri ve özel gün partileri düzenlenir.

 • Alışveriş & Hediyelik

  Elişi danteller, lefkara örgüsü, dokuma perdeler ve masa örtüleri, ipekliler, seperler, kilim ve halılar, çömlekler, gümüş işleri ve deri ürünler şehirdeki dükkanlarda bulabileceğiniz hediyelik eşyalardır. Lefkoşa'dan dönmeden alınıcaklar listesinde bir de Hellim peyniri yer alır.

Lefkoşa Gezi Rehberi

Lefkoşa, Kıbrıs Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkentidir. Kıbrıs adasının ortasında yer alan şehir ve adanın en kalabalık kentidir. Şehrin güneyinde Rumlar, kuzeyinde ise Türkler bulunmaktadır. Şehrin ilkimi genel olarak sıcaktır. Şehrin ziyareti için en uygun Mart ve Ekim ayları arası olmakla birlikte Temmuz ve Ağustos sıcakları da gözardı edilmemelidir.

Lefkoşa'da​ Yapılması Gerekenler

Şehir ziyaretinde  gündüz yapılması gerekenler ve gece yapılması gerekenler diye ikiye ayırmak gerek. Gündüzleri farklı müzeleri dolaşarak veya şehri turlayarak geçirebilirsiniz. Gün boyunca sıcağın ve denizin tatını çıkarabilirsiniz.

Şehirdeki gece hayatı da oldukça hareketlidir. Özellikla Nisan ayından sonra havaların ısınması ile birlikte geceleri çok sayıdaki disko ve barları gezebilme imkanına kavuşursunuz.

Lefkoşa'da​ Gezilecek Yerler

Selimiye Cami : Adadaki en önemli eserlerden biridir. Yapımına 1208 yılında başlanmıştır. Luzinyan krallarının taç giyme törenlerinin yapıldığı cami, 1373 ve  1426 yıllarında yağmalanmış ve birkaç depremde zarar görmüştür. 1571'de Osmanlı Devleti tarafından Kıbrısın en büyük camiine dönüştürülmüştür.

Arap Ahmet Mahallesi : Arap Ahmet Paşa’nın yaptırdığı vakıflar sayesinde camiin bulunduğu mahalleye Arap Ahmet Mahallesi adı verilmiştir. Mahalle genel olarak tek ve iki katlı cumbalı ve cumbasız evlerden oluşmaktadır. 

Lefkoşa'da​ Ne Yenir? Yeme içme tavsiyeleri

Hellim: “Kıbrıs’ta ne yenir?” diye kime sorsanız verecekleri ilk cevap hellim olacaktır.  Peynir tutkunları için Lefkoşa ideal bir yer.

Balık: Eğer ikinci defa “Kıbrıs’ta ne yenir?”  sorusunu sormak gerekirse dört tarafı Akdeniz sularıyla çevrili bir adada balık yenmesinden daha doğal ne olabilir cevabı bulunmaktadır.

Şeftali Kebabı: İsmini duyunca şaşırdığımız bu kebabın içinde şeftali yok. Aslında ismi Şef Ali kebabı olmasına rağmen zaman içinde Şeftali Kebabı olarak anılmaya başlamış ve bugüne ulaşmış.

✔️ Afganistan'dan Kıbrıs'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Kıbrıs'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Kıbrıs'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Kıbrıs'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.