Menüsü

Afganistan'dan Yunanistan'a uçak bileti ara

Yunanistan

 • Atina
 • Selanik
 • Mikonos
 • Rodos
 • Dedeağaç
 • İstanköy
 • Kandiye
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Yunanca
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Tarih

  Atina şehrinin tarihi M.Ö. 3000 yılına dayanmaktadır. Yunan medeniyeti Avrupa'nı  en eski medeniyetlerinden biridir. Tapınakları, anıtları ve köprüleri ile Atina tarih kokan bir şehirdir.

 • Kültür

  Atina tiyatronu doğduğu yer olarak bilinmektedir. Yıl boyunca şehirde müzik ve tiyatro festivalleri düzenlenmektedir. Tüm yıl boyunca müzik ve sahne devamlı olarak aktif bir şekilde sürmektedir.

 • Gece hayatı

  Atina için 'Balkanların uyumayan şehri' sloganı kullanılmaktadır. Özellikle gece hayatı çok hareketli olan şehirde çok sayıda eğlence mekanları bulunmaktadır. Birbirinden farklı mekanlarda eğlenirken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Atina Gezi Rehberi

Yunanistan'ın başkenti olan Atina tarihi görünümü, denizler ile çevrili konumu ve muhteşem manzaralarıyla oldukça populer bir şehir. Atina modern ve tarihi görünümü ile oldukça farklı ve dengeli bir şehir olarak tanımlanmakta. Şehir merkezinde yer alan açık hava müzesi kültürel ve sosyal yaşamın bir sembolü olarak ifade edilmektedir. Atina şehri hızla büyüyen ve gelişen bir şehir. Atina 'Medeniyetin beşiği' olarak gösterilmekte olup demokrasinin doğduğu şehirdir. Halkın son derece misafirperver ve arkadaş canlısı olması nedeniyle kendinizi rahat hissedeceksiniz. Atina'da kaliteli yiyecek sunan birçok restoran bulunmaktadır. Uygun fiyata mükemmel Yunan mutfağı yemeklerinden tatmak istiyorsanız Kolonaki bölgesine gitmeniz gerek. Atina ayrıca en gelişmiş kahve kültürü olan bir şehirdir. Atina şehri mutheşem Yunan adalarına gidilen ana nokta durumundadır.

✔️ Afganistan'dan Yunanistan'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Yunanistan'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Yunanistan'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Yunanistan'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.