Menüsü

Afganistan'dan Macaristan'a uçak bileti ara

Macaristan

 • Budapeşte
 • Debrecen
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Macarca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Forint (HUF)

 • Mimari

  Budapeşte şatafatlı, Art-Nouveau ve neoklâsik binaları ile tam bir mimari hazine. Her yapı geçmişten kalma bir gizem içermektedir. Macaristan Parlamento binası de göz kamaştıran yapılardan biridir.

 • Termal Kaplıcalar

  Budapeşte maden kaynaklar açısından oldukça zengindir. Burada modern havuzlar ve Türk hamamları arasında seçim yapma imkanı bulunmaktadır. Buraya farklı yerlerden insanlar sağlık açısından şifa aramak maksadıyla veya havuzlarda güzel vakit geçirmek amacıyla gelmektedirler.

 • Romantizm

  Muhteşem köprülerin altından düzenlenen tekne turları ile oldukça romantik bir zaman geçirmek mümkün. Tuna nehrinin sesi ve doğal güzellikler sadece romantik bir hava yaratmakla kalmayıp, oldukça huzurlu bir zaman geçirilmesini de sağlamaktadır.

Budapeşte Gezi Rehberi

Tarih, kültür ve doğal güzellik dolu şehir Budapeşte. Aynı zamanda Tuna nehrinin kraliçesi olarak anılmaktadır. Bu şehre geldiğinizde karşılaşacağınız manzaralar karşısında kendinizi fotoğraf çekmekten alıkoyamacaksınız. Budapeşte’de görebileceğiniz yerlerin bir kısmını sıralayacak olursak bunlar Aquincum Müzesi, kiliseler ve meydanlar, ilginç köprü bağlantıları, Balıkçı kalesi, Pest'in büyüleyici manzaralarını sunan Kraliyet Sarayı, Milli Opera binası, Parlamento Binası ve  daha nicesi. Şehirdeki Güzel Sanatlar Müzesi de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerde biri. Burada Auguste Roden, Raphael, Diego Velázquez, El Greco gibi sanaçılara ait eserler yer almaktadır. Margit Adası da oldukça enteresan bir yer. 11. yüzyıldan kalma tarihi yerler, muhteşem yeşillikler ve renkli bahçeleri ile kendinizi huzurlu hissedeceğiniz bir yer. Budapeşte’ye gelip de Formula 1 yarışlarının düzenlendiği "Hungaroring" pistini görmemek olmaz. Şehre 20 km mesafede bulunan pist oldukça fazla ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir. Budapeşte’de bulunmanın avantajlarından biri de uygun fiyata güzel yemekler sunulması. Şehirde deyim yerindeyse bir yemek mutfak devrimi yaşanmaktadır. Neredeyse her ay yeni restoranlar açılmakta iken birçok eski restonranlar da kapatılmaktadır. Bu da şehrin yeni lezzetlere yelken açtığını ifade etmektedir. Şehirde lüks restoranları tercih etmeyenler için kendilerine uygun barlar yer almaktadır. Bunun yanı sıra şehirdeki otel fiyatlarının da makul düzeyde olduğunu belirtmekte fayda var.

✔️ Afganistan'dan Macaristan'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Macaristan'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Macaristan'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Macaristan'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.