Menüsü

Afganistan'dan Slovenya'ya uçak bileti ara

Slovenya

 • Ljubljana
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Slovence
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Nasıl Gezmeliyim?

  Ljubljana'nın en ilginç kısmı olan tarihi bölümü o kadar küçük ki, yürüyerek kolayca keşfedebilirsiniz. Oraya ulaşmak için kalenin bulunduğu tepeye veya Ljubljanica nehrine doğru yürümeniz yeterlidir.

 • Öğrencilerin Şehri

  Dünyanın en küçük başkentinden biri olan Ljubljana'da yaklaşık 250-300 bin kişi yaşamaktadır. Şehirde yaşayan her beş kişiden biri öğrencidir. Gençler sayesinde, canlı gecelere sahiptir.

 • Ejderhanın Şehri

  Efsane, Ljubljana'nın ejderhalarla olan bağlantısı oldukça karışık bir şekilde açıklıyor. Kentin her yerinde görebileceğiniz ilk şey, ejderhalardır. Heykeller, anıtlar, köprüler ve binaların süslemelerinde sıklıkla görebilirsiniz.

Ljubljana Gezi Rehberi

Ljubljana Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Slovenya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Muhteşem bir mimariye sahip olmamasına rağmen, şirin ve güzel bir şehirdir. Ljubljana, gün boyunca barış için bir vaha gibidir. Turistlerin kalabalığından uzak, sakin bir yürüyüş için mükemmel bir yerdir. Yoğun öğrenci nüfusundan dolayı, gündüzleri sakin olan şehir, geceleri oldukça hareketli bir hale gelmektedir.

Tepedeki muazzam kale, şehre egemen bir konumdadır. Kaleye çıkmak için 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Şehir boyunca yürüyerek ya da birkaç dakikada bir sefer düzenleyen teleferiği kullanarak kaleye ulaşabilirsiniz. Eski şehir (Old Town), kale tepesinin olup batı kısmında bulunur. Üst üste kurularak yapılan dar sokaklar, kaleyi nehre bağlamaktadır. Şehrin yeni kesimlerinden, bu bölgeye, üç farklı ve ünlü köprüden birini kullanarak ulaşabilirsiniz. Ljubljana'nın en tuhaf binalarından biri Üçlü Köprüdür (Triple Bridge). Orta kısmının tarihi, 1842 yılına kadar dayanıyor. Dragon Köprüsü ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmektedir. Köprü üzerinde oturan dört ejderha, bu yolu kullananları gözlemlemektedir. 1900 ve 1901 yılları arasında yapılan bu köprü, Zaninoviç'in çalışmasıdır. Ejderha, yüzyıllar boyunca Slovenya'nın sembolü olarak kullanılmıştır. Ayrıca, Slovenya'nın ruhani merkezi olan Avusturya kenti Klagenfurtun da sembolüdür.

Acıktığınız zaman, Kasap Köprüsü ile Dragon Köprüsü arasında bulunan ufak restoranlardan birine adımınızı atmalısınız. Güzel havalarda buraya gelirseniz, dışarıya kurulan masalardan birinde oturabilirsiniz. Ljubljana'dan hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz birçok dükkan bulunmaktadır. Satın alabileceğiniz en iyi hediyelik eşya, ejderha temalı ürünlerdir.

Kongre Meydanı, ülke tarihinin en önemli olaylarını hatırlayan bir noktadır. 1918 yılında bağımsızlığını ilan eden ülke, 1945 yılında Tito’ya karşı bu bağımsızlığını aynı meydanda kaybetmiştir. 80'lerin sonunda yapılan gösteriler sonucunda bağımsızlığına yeniden bu meydanda kavuşmuştur. Günümüzde, kafeteryalara ev sahipliği yapmaktadır. Yerel vatandaşlarla birlikte kahve içip bölgenin geçmişini ve geleceğini tartışabilirsiniz.

Eski şehiri ve çevresini rahatça görmek ve gezmek isterseniz, Ljubljana şehrinin sunduğu mükemmel bisiklet kiralama sistemini kullanmalısınız. Bisiklet kiralayabileceğiniz 30'dan fazla istasyon, şehrin farklı noktalarında bulunmaktadır. Kolay ve keyifli bir şekilde hareket edeceğiniz bisikletleri mutlaka kullanmalısınız. Bisiklet kiralamak için, kentin kiralık web sayfasında kayıt olmalısınız ve küçük bir ücret ödemelisiniz. Kiralama ücretleri, kredi kartınızdan otomatik olarak düşülecektir.

✔️ Afganistan'dan Slovenya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Afganistan'dan Slovenya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Afganistan'dan Slovenya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Afganistan'dan Slovenya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.