Menüsü

Arnavutluk'tan Azerbaycan'a uçak bileti ara

Azerbaycan

 • Bakü
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Azerice
  Zaman dilimi: UTC +4
  Para birimi: Azerbaycan manatı (AZN)

 • Benim Adım Bond!

  James Bond filminin bazı sahnelerinin, Bakü’de yer alan petrol bölgelerinde çekildiği az kişi tarafından bilinmektedşir. Pierce Brosnan’ın Bond’u canlandırğı James Bond-The world is not enough isimli film 1999 yılında gösterime girmiştir.

 • Bakü Sınırsız Eğlencenin Başkenti

  Bakü şehri, gece hayatı ve eğlence konusu olduğunda dünyanın en önemli 10 şehri arasında yer almaktadır. Bu liste, dünya çapında bilinen ve prestijli bir turistik bilgi yayıncısı olan Lonely Planet tarafından hazırlanmıştır.

 • Üzerinizde Mutlaka Etki Bırakacak Olan Şehir

  Bakü, inanılmaz güzel mimarisi sayesinde (tarihi bölgesi, 20. Yüzyılda inşa edilen yapılar ve gökdelenler) doğunun Paris’i veya Kafkasya’nın Dubai’si olarak adlandırılmaktadır.

Bakü Gezi Rehberi

Bakü'de Görülmesi Gereken Yerler

Bakü şehri, Azerbaycan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Bütün Kafkasya bölgesinde yer alan en büyük kent olup önemli bir kültür ve ticaret merkezidir. Azerbaycan nüfusunun üçte biri bu şehirde yaşamaktadır. Bakü, 2015 Avrupa Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapmıştır. Bakü'nün iklimi karasal iklimdir. Kışları soğuk ve yağmurlu veya kar yağışlıdır, yazları ise sıcak ve kuraktır.

Bakü'nün en ilginç ve tarihi bölgelerini yürüyerek gezebilirsiniz. Deniz kenarı boyunca veya Çeşmeler meydanından yürüyerek şehri keşfedebilirsiniz. Turistik noktalara, metro ile ulaşmanız da mümkündür. Şehrin tarihi kısmında yenilenmiş ve mutlaka görülmesi gereken mermer caddeler vardır. Bu caddeler sahil bulvarı boyunca birkaç kilometredir. Yol boyunca yürürken birçok restoranı ve modern iskeleyi keşfedebilirsiniz. İngiliz tarzı taksiler ile ufak bir şehir turuna çıkabilirsiniz.

Bakü'nün 11. yüzyıldan günümüze ulaşan tarihi bölgesi o kadar muhteşem ki UNESCO Dünya Mirası listesine eklenmiştir. Kentin bu bölümünde yer alan şehir meydanlarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Hükümet binalarının yer aldığı Azadlık Meydanı’na ya da 1993-2003 yıllarında ülkenin başkanı Heydar Aliyev’in anısına inşa edilen Kent Meydanı’na kesinlikle uğramalısınız. Kent merkezinde dünyanın en ünlü markalarının ve en iyi tasarımcılarının bulunduğu mağazaları ziyaret ederek alışveriş yapabilirsiniz. 1920 yılında kurulan Azerbaycan Ulusal Tarih Müzesi, Bakü'deki en büyük müzedir. Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Azerbaycan Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, Bakü Modern Sanat Müzesi ve Azerbaycan İstiklal Müzesi’de görülmesi gereken yerler arasındadır.

Yerel halk sahip oldukları yemek kültürü ve çeşidi ile gurur duymaktadırlar. Azerbaycan ziyaretinizde hangi yemeklerin tadına bakmalısınız ? Şiş kebabı şehirdeki en popüler yemektir. Tavuk, balık, patlıcan veya patates ile yapılan türleri de mevcuttur. Üzerine üzüm yaprağı konularak pişirilen dolma da çok popüler bir yemektir. Ayrıca düşbere (koyun eti, un, soğan ve çeşitli baharatlar ile pişirilir) isimli geleneksel yemeğin tadına da mutlaka bakmalısınız. Geleneksel bir şekilde hazırlanan Azeri çayını ( güzel bir bardakta servis edilen çok aromatik bir içecek) da denemizi tavsiye ederiz.

Gemişte insanlar, yerel mutfağın en lezzetli yemeklerinin sadece evlerde tadılabileceğini düşünürdü. Bugün, düşünme tarzı oldukça değişmiştir. Her türlü yemeğin tadına bakabileceğiniz birçok restoranı şehir merkezinde bulabilirsiniz. Gezginler tarafından tavsiye edilen restoranlar arasında; N.Rafiyev 25A'da yer alan Şah, Tarlan Aliyerbeyov 9'da bulunan Nargiz veya T. Alitarbeyov 14'de bulabileceğiniz Firuze’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz. 

✔️ Arnavutluk'tan Azerbaycan'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Azerbaycan'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Azerbaycan'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Azerbaycan'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.