Menüsü

Arnavutluk'tan Beyaz Rusya'ya uçak bileti ara

Beyaz Rusya

 • Minsk
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Belarusça, Rusça
  Zaman dilimi: UTC +3
  Para birimi: Belarus rublesi (BYN)

 • Şehrin Üstünde

  Minsk geziniz esnasında, Cheluskintsev parkını mutlaka ziyaret etmelisin. Şehrin panoramasını görebileceğiniz 27,5 metrelik büyük tekerleğe çıkabilirsiniz. Bu parkın içinde pek çok aktiviteyi organize eden eğlence merkezlerini de bulabilirsiniz.

 • Zamanda Kısa Bir Yolculuğa Hazır mısınız?

  SSCB döneminde inşa edilen iki yer altı hattının istasyonlarına girerek, kırmızı yıldızları, orak ve çekiç sembollerini veya Lenin'in sembollerini görerek hayran olabilirsiniz.

 • Sirke Gidin

  Dünyanın en ünlü sirklerinden biri olan Beyaz Rusya Ulusal Sirki’nin merkezi Minsk'te yer almaktadır ve yıl boyu açıktır.

Minsk Gezi Rehberi

Minsk'te Görülmeye Değer Yerler

Eski adı Menja olan Minsk, Belarus’un başkenti ve nüfus açısından en büyük şehridir. Minsk, Belarus’un tam kalbinde bulunuyor. Bu şehrin neredeyse tamamına hakim olan ezici sosyalist mimarisi, meraklıları için oldukça ilgi çekicidir. 1990 yılı itibariyle komünizmin çökmesi ile beraber şehir büyümeye devam etmiştir. Olumlu yönde gelişim gösteren şehirde, yeni ve modern binalar da inşa edilmektedir. Minsk sokaklarında gezerken sosyalist dönemin izlerini her yerde görebilirsiniz.

Minsk şehri, İkinci Dünya Savaşı sırasında neredeyse tamamen yok edilmiştir. 1941 yılında Minsk’e verilen unvan ise Kahraman Şehir olmuş. 1945 yılından sonra Stalin'in isteği üzerine şehirde, sosyalist gerçekçiliğin gücünün altını çizmesi gereken yeni ve ölçekli binalar kurulmasına karar verilmiştir. Sert sosyalist gerçekçilik mimarisinin incilerini görmek için en iyi yol, şehrin ana caddesi olan Bağımsızlık Beklentisi'nde yürüyüşe çıkmaktır. Bu cadde, 15 kilometre boyunca en önemli tarihi noktalara ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Bağımsızlık Meydanı'ndan başlayarak kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz. Hükümet Binası, Ulusal Tiyatro, Milli Kütüphane, KGB binası, Ekim meydanındaki Cumhuriyet Sarayı ve Zafer Meydanı'ndaki binalar mutlaka görülmesi gereken yerler listenizde yer almalıdır. Bu bölgede görev yapan polisi, KGB ajanlarını veya ordu mensuplarını görmek sizi şaşırtmasın.

Minsk'te yer alan tarihi kutsal yapılar da oldukça ilgi çekicidir. Ancak, bu tür binalardan pek çok örnek bulamayacaksınız. Azizler Kilisesi Simon ve Helena'nın yanı sıra Kutsal Ruh katedralini ve bir mezarlık alanında kurulmuş olan Alexander Newski'nin ortodoks kilisesini ziyaret etmeyi unutmamalısınız. Şehrin en eski bölümü Troickie Przedmieście'de bulunmaktadır. Orada 19. yüzyıldan günümüze ulaşan binaları bulabilirsiniz. Cizvit kilisesi, konser salonu, restore edilmiş belediye binası ve ilginç şehir evleri mutlaka ziyaret edilmesi yerler arasındadır. Bu bölge, Minsk vatandaşlarının en çok gurur duyduğu turistik alandır. Vulica Kastrycnickaja (grafiti sokağı) sokağının olduğu bölgeye giderek, grafiti ile kaplanmış rengarenk evleri gezerek güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Beyaz Rusya'nın başkentinde hangi yemeklerin tadına bakmalıyım? Şehrin en popüler yemeği draniki (patates keki) olup patateslerden yapılan diğer tüm yemeklerin (cepelines (Цэпеліны), turta ve patatesli sosin) tadına mutlaka bakmalısınız. Minsk'te hazırlanan çorbalar da oldukça lezzetlidir. Solianka (et, balık veya mantar hazırlanır), rosolinik (turşu eklenmiş halidir) ve borsch çorbasını denemeyi unutmamalısınız. Geleneksel yemeklerin tadına Pobediteley caddesindeki Traktir Na Parkovoj ve Pervomayskaya caddesindeki Kamyanitsa bakabilirsiniz. Prospekt Nezalezhnosti caddesi Vasilki ve Nezavisimosti'deki Vasiliki de ziyaret edilemesi gereken yerlerdendir.

✔️ Arnavutluk'tan Beyaz Rusya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Beyaz Rusya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Beyaz Rusya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Beyaz Rusya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.