Menüsü

Arnavutluk'tan Hong Kong'a uçak bileti ara

Hong Kong

 • Hong Kong
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Kantonca, İngilizce
  Zaman dilimi: UTC +8
  Para birimi: Hong Kong doları (HKD)

 • Hong Kong

  Tıpkı Hong Kong sakinleri gibi rahatlayın. Tsim Sha Tsui yolunda gezintiye çıkın ve Avenue of Stars'daki film ünlülerinin el izi ve heykellerine hayran kalın. Fotoğraf çektirmeyi unutmayın.

 • Lan Kwai Fong

  Lan Kwai Fong, limana yakın bir noktada bulunmaktadır. Neredeyse yüzlerce lokanta, bar ve gece kulübüyle dolu küçük bir Hong Kong Adası bölgesidir. Gece hayatı için en doğru adrestir.

 • İngiliz Hong Kong

  Lan Kwai Fong, limana yakın bir noktada bulunmaktadır. Neredeyse yüzlerce lokanta, bar ve gece kulübüyle dolu küçük bir Hong Kong Adası bölgesidir. Gece hayatı için en doğru adrestir.

Hong Kong Gezi Rehberi

Hong Kong Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

The Peak'ı ziyaret ederek Hong Kong gezinize başlayabilirsiniz. Sömürge döneminde ünlü olan bu bölge, şehrin en yüksek noktasıdır. Havalar burada serin ve berraktır, bu nedenle seçkin bir konut alanı olarak hızla gelişmiştir. Sky Terrace 428’e giderek, gün boyunca gökdelenlerin pencerelerinden göz kamaştırıcı güneş ışığını izleyebilirsiniz. Gece ziyaret ederseniz, sokak ışıklarını ve renklerin şöleniyle şehrin muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Eğer fazladan biraz zamanınız var ise, Peak Circle Walk'a girmenizi tavsiye ederiz.

Kuzey Hong Kong'da neredeyse hiç bozulmadan varlığını sürdüren 400 yıllık bir köy vardır. 200 hane, iki tapınak ve üç büyük salondan meydana gelmektedir. Köy, dış dünyadan ve düşmanlarına karşıda koruma vazifesi gören doğal olarak meydana gelmiş olan bir ormanla çevrilidir. Konumu ve üretimi nedeniyle bir zamanlar onu bölgedeki en zengin köy haline getirmiştir. Unutulmuş eski gelenekler, bu köyde yeniden hayat bulmaktadır. İnsanlar pirinç ve sebze ekip hayvan yetiştirmektedirler. Her Pazar günü, rehber ile organize dilen tura katılarak, köyü ziyaret edebilirsiniz.

Nerede alışveriş yapmanız gerektiğini biliyor musunuz ? En ilginç hediyelik eşyalarınızı Tung Choi pazarında bulacaksınız. Kelimenin tam anlamıyla burada her şey var: kıyafetler, takılar, biblolar ve hatta evcil hayvanlar bile burada satışa sunulmaktadır. Pazar, gece yarısından gece yarısına kadar çalışmaktadır. Kıyafet alışverişinde, boyutlara dikkat etmelisiniz. Kıyafetlerin çoğu Çinli halkın ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmektedir. Bu nedenle, satın almadan önce tercih ettiğiniz ürünü mutlaka denemelisiniz. Eğer biraz daha uygun fiyatlı antikacılar ve Uzak Doğu’ya özgü objeler arıyorsanız, Hollywood Road’un bir paralelindeki Upper Lascar Row’u tavsiye edebiliriz. Burası aynı zamanda Cat Street adıyla da biliniyor.

Man Mo Temple, Edebiyat Tanrısı Man ve Savaş Tanrısı Mo’ya adanmış, küçük ve aktif olarak kullanılmakta olan bir tapınak. Hong Kong’da birkaç tane Man Mo Temple bulunuyor, ancak bunlardan en büyüğü Sheung Wan bölgesinde, Hollywood Road üzerindeki tapınak.

Hong Kong asla uyumayan bir şehiridir. Temple St. pazarında gecenin bir yarısında bile alışveriş yapabilirsiniz. Sokak yemeklerinin karşı konulmaz kokusu büyüleyicidir. Burada her şeyi mümkün olan her fiyata satın alabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünü satın almadan önce pazarlık yapmayı unutmayın.

Yakındaki Woosung St'de istediğiniz kadar yemek yiyebilirsiniz. Basit makarna ve aparatif türü yemekleri burada oldukça uygun fiyata bulabilirsiniz. Buradayken lokal restoranlarda “karides ezmesi” ve bölgenin simge yemeklerinden biri olan tuzlu balığı denemeyi ihmal etmeyin.

✔️ Arnavutluk'tan Hong Kong'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Hong Kong'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Hong Kong'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Hong Kong'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Arnavutluk - Hong Kong güzergâhındaki popüler hava yolları