Menüsü

Arnavutluk'tan Hindistan'a uçak bileti ara

Hindistan

 • Bombay
 • Panaji
 • Kolkata
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Hintçe, İngilizce
  Zaman dilimi: UTC +5.5
  Para birimi: Hindistan rupisi (INR)

 • Havalimanı - Şehir Bağlantısı

  Şehir merkezine ulaşmanın en ucuz ve kolay yolu nedir? Havaalanına vardığınızda, Andheri tren istasyonuna kolayca ulaşabilirsiniz. Merkeze doğrudan giden banliyö trenlerini kullanabilirsiniz.

 • Daha İyi Bir Hayatın Sözü

  Hint şehirlerinin çoğunluğuyla karşılaştırıldığında, Mumbai bir rüyalar şehri olarak kabul edilmektedir. Ülkenin her köşesinden her gün yaklaşık 500 kişi burada iş bulma ve daha iyi yaşam koşulları için burada umut aramaktadır.

 • Bollywood

  Mumbai, Hint sinemasının başkentidir. Her yıl milyarlarca kar getiren yaklaşık 700 film üreten en büyük TV yayıncıları burada yer almaktadır.

Mumbai Gezi Rehberi

Mumbai Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Hindistan'ın ikinci en kalabalık şehri olan Mumbai, Arap Denizi'ndeki Salsette adasındaki Maharashtra eyaletinin başkentidir. 16. yüzyıl'da Portekizliler buraya "iyi körfez anlamına gelen 'Bom Bahia" ismini verdi. Bu isim daha sonra İngilizce'leştirilerek "Bombay" oldu. 1995 yılında isim Hint tanrıçası Mumba'dan türemiş "Mumbai" olarak değiştirildi. Bombay ismi halen birçok insan tarafından kullanılır. En güçlü Asya borsalarının merkezleri burada yer alır. Mumbai, Hint sinemasının başkenti olarak bilinmektedir. Yerelden ve yabancılardan oluşan milyonlarca insan burada yaşamaktadır. Şehir, Hindistan'ın ticaret, finans, ve kültür başkentidir. Bollywood olarak bilinen Hint Sinema endüstrisi burada yer almaktadır. Bu sebeplerden dolayı şehir Hindistan'ın diğer bölümlerinden yoğun bir göç almaktadır ve içinde birçok farklı dili ve kültürü barındırır. Şehrin metropol bölgesinde 20 milyon insan yaşar ve bu, dünya'nın en kalabalık üçüncü yerleşim yerini oluşturur.

Mumbai, Bangkok'tan daha büyük ölçüde, çelişkili uçlarla dolu muazzam bir metropoldür. Çarpıcı kontrastları burada fark etmemek imkansızdır. Bu gelişmiş kentin sınırları içerisinde tropik bir orman da yer almaktadır. Geniş gecekondu alanlarının yanı sıra en pahalı gayrimenkulları da bulabilirsiniz.

Şehrin kalbi, sömürge çağlara kadar uzanan binalara ev sahipliği yapmaktadır. O dönemin en karakteristik özelliğine sahip olan bina, Chhatrapati Shivaji tren istasyonudur. Anıtsal gotik tarzda inşa edilmiştir. Detaylarına bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Mumbai mimarisini tartışırken, Hindistan'daki en popüler turistik mekan olan Tac Mahal'dan söz etmeden geçemeyiz. Şüphesiz, şehrin en çok ilgi çeken ve kalabalık noktasıdır. İslam ve Rönesans tarzlarının bileşiminden meydana gelen yapıyı gezerken, kendinizi masallarda anlatılan diyarlarda geziyormuş gibi hissebilirsiniz.

Şehrin özünü hissetmek ister misiniz? Antika eşyalar, kıyafetler ve kitaplardan yiyeceklere kadar her şeyi satın alabileceğiniz çok sayıda pazardan birini mutlaka ziyaret edin. Fiyatları oldukça düşüktür ve kalitelidir. Hangi pazar alanlarını özellikle ziyaret etmeniz gerekir ? Pazar alanlarının çoğu, kentin güney kesiminde bulunmaktadır. Colaba'nın sahil şeridinde bulunan pazarı ve Lokmanya Tilak Marg’da (Mahatma Jyotiba Phule Mandai) konumlanmış olan diğer pazarı da ziyaret etmelisiniz.

Hint mutfağından yemeklerin tadına bakmak ister misiniz ? Western Express Highway'in 18. katında bulunan Seasonal Tastes (Mevsimlik Lezzetler) restoranına veya 462 Senapati Bapat Marg'da bulunan Seven Kitchens’a gitmelisiniz. Diğer popüler yerler arasında Sahar Yolu üzerinde bulunan Peshawari, Thaker Bhojanalaya Binası 31 adresinde bulunan Shree Thaker Bhojanalay veya Tac Mahal Sarayı otelindeki Sea Lounge yer almaktadır.

✔️ Arnavutluk'tan Hindistan'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Hindistan'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Hindistan'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Hindistan'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.