Menüsü

Arnavutluk'tan Martinik'e uçak bileti ara

Martinik

 • Fort de France
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Fransızca
  Zaman dilimi: UTC -4
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Saint-Louis Kalesi

  Mutlaka ziyaret edilmesi gereken önemli bir yer ise, XIII. Louis’in yönettiği döneminde inşa edilen Saint-Louis kalesidir. Bazı binalar müze olarak kullanılıyor. Mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Fort de France Hakkında Bazı Gerçekler

  Yaklaşık olarak 150.000 kişinin yaşadığı şehir, Martinique’n nüfusunun yarısını oluşturmaktadır ve aynı zamanda Küçük Antiller'deki en büyük şehir merkezdir.

 • Bitki Severler İçin

  Jardin de Balata – özel subtropikal iklim tipine sahiptir. Dünyanın her yerinden getirilen bitkilerle oluşturulan botanik bahçesi, muazzam bir güzelliğe sahiptir. Kuzey-batı yönünde yaklaşık olarak 10 kilometre uzaklıktadır.

Fort de France Gezi Rehberi

Fort de France'da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Fort de France, Fransa’nın denizaşırı bir bölgesi olan Martinik'in başkentidir. Şehir, adanın batı kıyısında yer almaktadır. Bahsedilen ada, Küçük Antiller'deki Karayip Adası takımadalarına aittir. Dominika kuzeyde yer almaktadır ve Saint Lucia güneyde yer almaktadır. Ada, Fransa'nın illerinden biridir ve Departement de la Martinique resmî adıyla geçmektedir. Ada yönetimi, başkent Fort de France'da yapılmaktadır. Ülkede, her 14 Temmuz'da Bastille Günü kutlanmaktadır. Ada anayasası, Fransız anayasasıyla aynıdır ve 28 Eylül 1958'de ilan edilmiştir.

Martinique'nin bir Fransız toprağı olduğu gerçeğinden dolayı, Fransa'nın sahip olduğu bütün yasalar ve hükümler burada vardır. Yüzölçümü 1.950 km² kadar olan bölgenin başkenti Fort de France'dır. Adadaki bir diğer önemli kent ise St. Pierre'dir. Martinik, Fransa'nın bir ili olmasından dolayı para birimi Euro'dur. Yöredeki resmi dil Fransızca'dır. Karayipler'de yer alan Martinik, Karayip Denizi'nde bir adadır. Ada, Trinidad ve Tobago'nun kuzeyinde yer alır. Sahil şerit uzunluğu 350 kilometre olan Martinik'te tropik bir iklim hakimdir. Yörede dağlık kıyı şeridi ve volkanik kayaçlar yer alır. Adanın en yüksek noktası Montagne Pelee (1,397 m)'dir. Adadaki toprakların 5'te 1'i tarıma uygundur. Adanın Karayipler'de yer alması, onu kasırgalara ve sel felaketlerine karşı korumasız bırakmaktadır.

Yakın bir zamana kadar, Fort de France turistler tarafından ziyaret edilen bir yer değil idi. Bugün, yetkililer tarafından son on ya da on beş yıl içinde yapılan değişikliklerin ardından, şehir limanına giderek daha fazla yolcu gemisi gelmeye başlamıştır ve iki modern terminal daha bulunmaktadır.

Sahip olduğu şaşırtıcı renkleri, geniş parkı ve yenilenmiş güzel binaları sayesinde şehir boyunca yürüyüş yaparak keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Fort de France'dayken en az bir gününüzü cennet plajlarından birine ayırmalısınız. Kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Burası genellikle canlı müzik dinleyebileceğiniz, sokakların canlı olduğu ve Karayip yemeklerinin yerel restoranlarda servis edildiği gerçekten şaşırtıcı olduğu bir yerdir. Yerel yemekleri denemek için en iyi yerler nerededir? Rue Victor Hugo 51'deki The Yellow çok iyi bir üne sahip popüler bir mekandır. Ziyarete değer başka bir yer de Route de Balata'daki La Lucione'dir. Marche Aux Epices de Chez Carole de yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği bir diğer popüler yerdir.

Yerel ürünlere ilgi duyuyorsanız, sadece yiyecek değil, kesinlikle yerel pazarı ziyaret etmelisiniz. Grand Marché pazarı, Rue Blénac'ta yer almaktadır. Burada, zanaat, hediyelik eşya ve dekorasyon eşyaları satın alabilirsiniz. Her şeyden önce kalabalığa karışıp muhteşem yerel atmosferi hissedebileceğiniz turistik bir yerdir.

✔️ Arnavutluk'tan Martinik'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Martinik'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Martinik'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Martinik'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.