Menüsü

Arnavutluk'tan Nijerya'ya uçak bileti ara

Nijerya

 • Abuja
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC +1
  Para birimi: Nijerya nairası (NGN)

 • Geleneksel Mimari

  Kentte, bir açık hava müzesi olarak hizmet veren ve ülkenin dört bir yanından gerçek boyutlara sahip binaların örnekleri burada sergilenmektedir. Saray Katasina ya da Ilorin Camii’ni görebilirsiniz.

 • Stadyumu Ziyaret Edin

  Kentte, bir açık hava müzesi olarak hizmet veren ve ülkenin dört bir yanından gerçek boyutlara sahip binaların örnekleri burada sergilenmektedir. Saray Katasina ya da Ilorin Camii’ni görebilirsiniz.

 • The Zuma Rock

  Deniz seviyesinden 725 metre yükseklikte yer alır ve Abuja’nın kapısı olarak kabul edilmektedir. Kent, Zuma kayasının kuzeyinde yer almaktadır. 100 nairas notunda da burada görebilirsiniz.

Abuja Gezi Rehberi

Abuja Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Dünyanın en genç başkentinden biridir. Abuja, Nijerya'nın başkentidir. Ülkenin orta kesimlerinde, Federal Başkent Bölgesi adı verilen bölgede yer alır. Abuja özel olarak planlanmış bir şehirdir ve büyük ölçüde 1980'li yıllarda imar edilmiştir. Bunun ardından 12 Aralık 1991 tarihinde daha önce Lagos olan ülke başkenti Abuja'ya taşınmıştır. Başkente hava ulaşımı Nnamdi Azikiwe Uluslararası Havaalanı ile sağlanır. Nijerya Ulusal Camii ve Nijerya Ulusal Hristiyan Merkezi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

20. yüzyılın sonunda tasarlanmış olan kent, mimari eserleri ve doğal alanları arasında bir dengeye sahiptir. Bu yüzden birkaç büyük parka ve birçok yeşil alana ev sahipliği yapmaktadır. En büyük park Manfredi Nicoletti tarafından tasarlanan Millennium Park'tır. 2003 yılında Kraliçe Elizabeth tarafından resmen, büyük bir tören ile açılmıştır.

En fütüristik bina, şehir merkezinde bulunan bir gemidir. Bina, bir limana demirlemiş gemi gibi görünmektedir. Beton linçpinler iskele halatlarına benzerken, yuvarlak pencereler gemi kaportalarını andırmaktadır. Alt katlar daha geniş olup geminin seviyesinin bölünmüş çizgilerini görebilirsiniz. Bacalarını hatırlatan iki kulesi bile vardır. Binada lüks daireler, mağazalar ve ofisler bulunmaktadır. Daha prestijli bir yapıyı gezmek istiyorsanız, başkanlık sarayına uğramalısınız. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken önemli bir yapıdır. Bütün bir yıl boyunca ve ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz.

Abuja vatandaşları gibi dinlenmek ister misiniz ? Bütün ailelerin vakit geçirdiği eğlence merkezi The Dome'yi ziyaret edebilirsiniz. Bovling, bilardo oynayabilir veya slot makinesinde biraz para kaybedebilirsiziniz. Şehirde büyük kumarhaneler bulunmaktadır. Neyi seçeceğinize karar verdiniz mi?

Spor zamanı! Pratik olarak Abuja'da gezerken, şehrin etrafında büyüyen 400 metre yüksekliğinde monolit Aso Rock'ı görebilirsiniz. Zirveye ulaşmak istiyorsanız, rehberli geziler her gün düzenlenmektedir. Gereksinimlerinize göre ayarlanmış bir yol seçmek konusunda dikkatli olun; bazıları pürüzsüz, dikey kayaya tırmanmayı gerektirir.

Nerede yemek yenir? " bush bar " isimli mekanı ziyaret edebilirsiniz. Hızlı, lezzetli ve ucuz yemekler yiyebileceğiniz birçok küçük lokanta şehir boyunca bulunmaktadır. Bu tür noktalardaki popüler yemekler, ızgaradan alınan yayın balığı, füme veya egusi çorbası (kabak bitkilerinin tohumlarından yapılır)’dır. Tadıan bakmanız gereken pek çok farklı lezzet, sizleri beklemektedir.

Başkentin içinde yer aldığı Federal Başkent Bölgesi yıl boyunca 3 belirgin iklimsel dönem yaşar. Bu mevsimler ılık, nemli-yağmurlu ve kurak dönemlerdir. Yağmurlu dönemler Nisan'da başlar Ekim ayında sona erer. 

✔️ Arnavutluk'tan Nijerya'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Arnavutluk'tan Nijerya'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Arnavutluk'tan Nijerya'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Arnavutluk'tan Nijerya'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.