Menüsü

Aland'dan Bahamalar'a uçak bileti ara

Bahamalar

 • Nassau
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce
  Zaman dilimi: UTC-4 (yaz), UTC-5 (kış)
  Para birimi: Bahama doları (BSD)

 • Aşk Romu

  Adanın dışından ithal edilen alkoller oldukça pahalıdır. Yerel barda uzun saatler vakit geçirmek istiyorsanız, yerel halkın da yaptığı gibi adada üretilen rum veya biradan sipariş etmelisiniz. Kalik ve Sands, adada üretilen yerli içkilerdir.

 • Atlantis

  Nassau'da dünyanın en pahalı otellerinden biri olan Atlantis bulunur. Köpekbalıklarıyla birlikte havuza girmek veya su kaydırağını denemek için otelin konuğu olmak zorunda değilsiniz. Giriş ücreti 120 avro civarındadır.

 • Royal Merdivenler

  Otelin yakınlarında, 1793 yılında inşa edilmiş olan nefes kesici merdivenleri görebilirsiniz. Zengin bir mimariye sahip olan bu merdivenler, kraliçe için ayrılmış olan sınırlı bir alana çıkmaktadır.

Nassau Gezi Rehberi

Nassau Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Bahamalar'ın başkenti olan şehir için İspanya, Fransa ve İngiltere savaşlar yapmıştır. 1703 yılında askerler, Nassau'yu tamamen kontrol altına almıştır. Ayrıca şehir, korsanların favori limanlarından biri haline gelmiştir. Belirli bir zamandan sonra Birleşik Krallık, bu bölgeyi kontrolü altına almıştır.

Bir fırsatınız varsa, yılın başında Nassau'ya gitmenizi tavsiye ederiz. Yılda sadece iki kere (26 Aralık ve 1 Ocak) yapılan Junkanoo’yu izleyebilirsiniz. Şehir merkezinde, davul ve dana çanları çalıp ritimle dans eden insanların büyük bir geçit törenidir. Festival, muhtemelen, birkaç yüzyıl önce tarlalarda çalışan yerel köleler tarafından yapılan dans figürlerinden meydana gelmektedir. Bahsi geçen günler arasında çalışmadıklarından, dans ederek, müzik çalarak, renkli kostümlerle giyinerek kutlamalarını yapıyorlardı. Zaman içinde bu durum gelenek haline gelmiştir ve her yıl organize bir şekilde kutlanır.

Exuma Cays Land ve Sea Park'ı ziyaret ettiğinizden emin olun. Dünyanın ilk kara-su parkı olan bu alan, hala eski ihtişamlı günlerinin izlerini taşımaktadır. Bir kano kiralayarak, eşsiz su altı yaşamını gözlemleyebileceğiniz mercan kayalığı ziyaret edebilirsiniz.

Nassau’da tarih severler için önemli bir şey vardır. Limanın doğusunda Clifford Parkı tarafında bulunan Fort Charlotte’a mutlaka gitmelisiniz. Bu tarihi yapı, 1780 yılından inşa edilmiştir. Muhafazakar bir mimariye sahip olan yapıyı gezerek, davetsiz misafirlerin vurulduğu büyük topları, gülleleri, karanlık zindanları ve odalar arasında geçiş için kullanılan gizli geçitleri görebilirsiniz. Girişinin ücretsiz olduğu bu tarihi yapıya uğramayı unutmamalsınız.

Mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir başka yer ise, John Watling'in romunun yapıldığı bir içki imalathanesidir. Yerel evlerde üretilen içkiler, Nassay'deki her barda servis edilir. Tepedeki bina 200 yıllık bir geçmişe sahiptir. Misafirler, piña colada örneğini ile selamlanmaktadır. Giriş ücretsizdir ve 15 dakikalık bir sürede içerisinde gezinizi tamamlayabilirsiniz. Gezinizin sonunda yerel bara uğrayarak üç farklı çeşit romun tadına bakabilirsiniz. Piña colada'yı mutlaka denemelisiniz.

Nassau'da hangi yemeklerin tadına bakmalıyım ? Nassau vatandaşlarının gözde mekanı, West Bay Caddesi'ndeki Balık Fry's'dır. Aynı gün avlanan deniz mahsulleri ile yapılan yemeklerin yanı sıra geleneksel patates salatası, yerel makarna peyniri ve yeşil fasulye ile pişirilen lezzetli pirinç pilavının tadına bakabilirsiniz. En lezzetli yemeklerin servis edildiği bu restoran, turistler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

✔️ Aland'dan Bahamalar'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Bahamalar'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Bahamalar'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Bahamalar'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.