Menüsü

Aland'dan Ekvator'a uçak bileti ara

Ekvador

 • Quito
 • Guayaquil
 • Manta
 • Catamayo
 • Esmeraldas
 • Nueva Loja
 • Jursici
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -5
  Para birimi: ABD doları (USD)

 • Ne Zaman Ziyaret Edilmeli?

  Quito şehrini ziyaret etmek için en uygun dönem kuru sezona denk gelen Haziran ve Eylül ayları arasında yer alan zaman dilimidir. Bu zaman dilimi dışında ki kalan sürede(Ekim-Mayıs arası dönem) şehire 8 ay boyunca sağanak yağmur hakimdir.

 • Ulaşım

  Ekvador'a seyahat eden insanların çoğu, ülkenin her tarafından otobüsle ulaşılabilen Quito Havaalanına(UIO) gelmektedir. Ana otobüs istasyonları Quitumbe ve Carcelén’den direk otobüslerle istenilen her noktaya ulaşım sağlanmaktadır.

 • Kültür

  Quito şehri, Amerika'nın en büyük, en az değişmiş ve en iyi korunmuş tarihi merkezidir. Sömürge ve modern mimarinin karışımıyla, ziyaret edenlere büyüleyici bir atmosfer sunuyor. Birçok yerli grup eski gelenekleri uygulamaya ve yerel piyasalarda otantik el yapımı ürünleri satmaya devam etmektedir.

Quito Gezi Rehberi

Quito şehri, Kuzey Ekvador'un Ande dağı sırtlarında, 2.800 metre yükseklikte bulunuyor. Bolivya'daki La Paz kentinden sonra 2850 metredeki konumuyla, yeryüzünde en yüksek yerde kurulu ikinci kenttir ve Ekvador‘un başkentidir. Unesco'nun 8 Eylül 1978 yılında Polonya'daki Kraków şehriyle beraber İnsanlığın Kültürel Mirası olarak ilan ettiği ilk  kent. Quito'nun, yıl boyunca ortalama sıcaklığı 13.7 ° lik subtropikal iklime sahiptir. Kente yağışlı ve kuru olmak üzere 2 iklim türü hakimdir.

Quito'da yaşamanın maliyeti oldukça düşüktür. Şehrin yiyecek ve kamu hizmetleri gibi ihtiyaçları çok ucuzdur. Yerel halkın çoğu kendi arabasına sahibi değildir, çünkü toplu taşıma araçları ucuz ve kolayca kullanılabilmektedir. Ülkenin kültür başkenti olan Quito, kültürel etkinlikler ve sergiler konusunda ziyaretçilerine birçok seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler arasında senfoniler, konserler, müzeler, sanat galerileri ve çok daha fazlası yer alıyor.

✔️ Aland'dan Ekvator'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Ekvator'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Ekvator'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Ekvator'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.