Menüsü

Aland'dan Fiji'ye uçak bileti ara

Fiji

 • Nadi
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İngilizce, Fijence, Hintçe
  Zaman dilimi: UTC+12 (yaz), UTC+13 (kış)
  Para birimi: Fiji doları (FJD)

 • Özel Adaptör Almayı Unutmamalısınız

  Viti Levu'da ve tüm ülkenin topraklarında olduğu gibi, iki eğimli pim ile çalışan fişler kullanılmaktadır. Seyahatiniz boyunca elektronik cihazlarınızı kullanmak istiyorsanız, bu ülkeye doğru giderken özel adaptörleri yanınıza almayı unutmamalısınız.

 • İngiliz Standartları

  Adalar çok uzun bir zaman boyunca bir İngiliz kolonisi olarak varlığını sürüdürmüştür. 1970 yılından beri de tam bağımsızlıklarını kazanmışlardır. Bu yüzden araçlar ve trafik, İngiltere’de de olduğu gibi sol taraftan ilerlermektedir.

 • Ücretsiz Transfer

  Yerel havaalanına indikten sonra taksi şoförleri sizi bir ücret karşılığında otele götürmek için tekliflerde bulunacaklardır. Bu şehirde yer alan konaklama tesislerin çoğu, ücretsiz transfer servisi sunmaktadır.

Nadi Gezi Rehberi

Nadi Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Nadi, Fiji'nin en büyük adası olan Viti Levu'nun batı kesiminde yer alan bir şehirdir. Nüfus söz konusu olduğunda en büyük üçüncü kenttir ve bu sayı elli bin vatandaşdan fazla değildir (komşu köyler eklendikten sonra). Orayı ziyaret ettiğiniz zaman, en tatlı ve en iyi yerel meyveleri denemeyi unutmamalısınız.

Tüm Fiji'nin yanı sıra şehrin konumunun en büyük avantajlarından biri, Ekvator alanı içinde kalmasından dolayı sahip olduğu güzel iklimidir. Hangi sezonda olursa olsun şehri rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Şehir, her zaman yaklaşık olarak 30 santigrat derece sıcaklığa sahiptir. Belirli bir dönemi özellikle belirtmemiz gerekmektedir. Mayıs ve Ekim ayları arasında Nadi, normalden biraz daha fazla sıcaktır ve diğer zamanlarda olduğundan daha az yağmur yağmaktadır.

Nadi, Fiji'nin kapısı olarak adlandırılan birçok kültürün şehridir. Her adımda kokusuyla ilginizi çekecek yemeklerin yanı sıra canlı çalınan müzikler için de mükemmel bir mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Bölgeyi gezdikten sonra, ülke boyunca daha fazla gezmek ve keşfetmek istiyorsanız, sekiz yüzden fazla ada (küçüklü ve büyüklü) olağanüstü güzelliğiyle sizleri beklemektedir.

Sri Siva Subrahmanya Swami tapınağı, şehrin sembolü ve en ünlü görüntüsüdür. Bu dibi yapı, kendi türünde inşa edilmiş en büyük binadır. Süslemeleri ve yapısıyla, renkli bir piramit gibi görünmektedir. Tapınağın yüksekliği 30 metredir ve salonları Hint tanrılarını tasvir eden harika heykellerle doludur. Tapınağın karşısında hediyelik eşyalar ve mücevherler satın alabileceği yerel bir pazar bulunmaktadır.

Viti Levu Adası'nı yerel turizm acenteleri tarafından düzenlenen gezilerden birine katılarak görebilirsiniz. Nadi bölgesinde tesisleri de bulunan Original Green Tour bunlardan sadece biridir. Küçük ve ortalama büyüklükteki gruplar ile yapılan bu gezilere, rehber de dahil edilmektedir.

Nadi, birçok turist için popüler bir destinasyondur. Sahip olduğu oteller ve gastronomi altyapısı ile de giderek gelişmektedir. Yorucu bir günün ardından kesinlikle acıkacaksınız. Kaliteli ve lezzetli yemekleri nerede bulabileceğinizi bilmek ister misiniz? En popüler restoranlaradan biri olarak kabul edilen Tu's Place (Queens Road, Martintar'da bulabilirsiniz) 'dir. Bu restoranda servis edilen yerel lezzetleri denedikten sonra memnun  kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Meksika mutfağından ve renkli içeceklerden hoşlanıyorsanız, Wyndham Vacation Resort bölgesindeki Denarau Adası'ndaki Mamacita'yı da ziyaret etmeyi unutmamalısınız.

✔️ Aland'dan Fiji'ye uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Fiji'ye destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Fiji'ye uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Fiji'ye uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.