Menüsü

Aland'dan Meksika'ya uçak bileti ara

Meksika

 • Meksiko
 • Tepic
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC-5 (yaz), UTC-6 (kış)
  Para birimi: Meksika pezosu (MXN)

 • Mexico City’de Ne Yapılır?

  Mexico City’nin görkemli kültürünü anlayabilmek için müzeleri görmeye zaman ayırmalısınız. Ulusal Tarih Müzesi, San Carlos Akademisi ve Kolomb öncesi dönemden ve yerlilerden kalma önemli eserlerin sergilendiği Ulusal Antropoloji Müzesi’ni mutlaka görmelisiniz. Mexico City'den yaklaşık 40 km uzaklıkta olan Tanrıların Şehri’ne giderek Teotihuacan'ın Piramitleri'ni ziyaret edebilirsiniz. 

 • Ulaşım

  Meksiko’ya havayolu ile ulaşmak mümkündür. Mexico City International Airport şehir merkezinden yaklaşık olarak 10 km uzaklıktadır ve ulaşımı kolaydır. Mexico City'de yerel ulaşım trafik sıkışıklığı nedeniyle kötü bir üne sahip, ancak toplu taşıma araçları ile (otobüs) şehir etrafında daha hızlı hareket etmek için bir kaç alternatif mevcut.

 • Havaalanı

  Benito Juarez Uluslararası Havaalanı Latin Amerika'da yer alan ve en çok kullanılan birinci havalimanıdır. Dünyada sıralamasında 52. sırada yer alan havaalanı yılda yaklaşık 26 milyon insana ulaşımı ve yılda yaklaşık 400 ton kargoya ulaştırma hizmeti vermektedir.

Mexico City Gezi Rehberi

Mexico City, Meksika ülkesinin başkentidir. Şehrin nüfusu halen 20 milyonun üzerindedir. Şehire hayat veren ve etkileyici olmasını sağlayan bu kalabalık nüfustur. Bu güzel başkent günün her saatinde farklı bir eğlence olanağı sunuyor. Birçok alışveriş merkezi, müze, gece hayatı ve özellikle de tarihi alanlar dikkat çekicidir.

Kentin tarihi iki kat medeniyet üzerine inşa edilmiştir. Prehispanik ve sömürge dönemleri medeniyetleri hala etkisini sürdürmektedir ve geçmiş uygarlıkların birçoğu günümüz kültüründe halen yaşamaya devam etmektedir.

Şehir, deniz seviyesinden 2,2 kilometre yükseklikte bulunmaktadır. Bu yükseklik rakım seviyesine alışkın olmayan bazı insanlar, Meksiko'ya ilk defa geldiklerinde nefes almada güçlük çekebilir, bu belirti genellikle sadece birkaç saat sürer.

✔️ Aland'dan Meksika'ya uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Meksika'ya destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Meksika'ya uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Meksika'ya uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.