Menüsü

Aland'dan Uruguay'a uçak bileti ara

Uruguay

 • Montevideo
 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca
  Zaman dilimi: UTC -3
  Para birimi: Uruguay pezosu (UYU)

 • Montevideo'da Dans Et!

  Uruguay'ın başkenti, aynı zamanda bir tango şehridir. En ünlü dans kulübü, Gaboto 1810'da El Milongon'dur. Her gün, Avenida 18 de Julio'da da müzik ve dans gösteri düzenlenmektedir.

 • Sokak Sanatı

  Montevideo, Güney Amerika'nın sokak sanatının başkentidir. Plaza Zabala'nın yanı sıra 25 de Mayo ve Sarandí caddelerinin yanı sıra Mercado Chico'da da ilginç çalışmalar yer almaktadır.

 • Alışverişe Gitmek

  Montevideo'daki en büyük açık hava pazarını görmek istiyorsanız, Pazar günü Tristan Narvaja'ya gitmelisiniz. Orada antikalar, taze meyveler, yiyecekler ve hediyelik eşyalar satışa sunulmaktadır.

Montevideo Gezi Rehberi

Montevideo Şehrinde Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Montevideo, bir Güney Amerika ülkesi olan Uruguay'ın başkenti, en önemli limanı ve en büyük kentidir. Montevideo, Güney Amerika'nın en güneyinde bulunan bir başkenttir. Ülkenin parlamentosu bu kentte bulunmaktadır. "Montevideo" kelimesi Portekizcede "bir dağ görüyorum" anlamına gelir. Bu bölgeye gelen Portekiz gemicilerinden biri, körfezin ardındaki dağı gördüğünde bu kelimeyi kullandı. Şehrin adı buradan gelmektedir. Montevideo; ülkenin güneyinde, Uruguay ırmağı ile Prana ırmağının birleşerek denize döküldüğü geniş Rio de la Plata ("gümüş ırmak") koyunun kuzeyinde yer alır. İklimi ılıman, ortalama sıcaklığı yaklaşık 15 santigrat derecedir. Buenos Aires'ten karga uçusuyla sadece 200 kilometre mesafede bulunan La Plata nehrinin diğer tarafında bulunan bir ayna görüntüsü gibidir.

Montevideo şehri, kesinlikle zaman ayaırmaya değer bir yerdir. Ziyaretçiler sadece tarihi mimarinin ve her yerde bulunan sokak sanatının ilginç bir birleşimi değil, aynı zamanda mükemmel mutfağı ve olumlu düşünen sakinleri ile de etkilenmektedir. Kenti yürüyerek keşfetmek en iyisidir. Şehir kapısı (Puerta de La Ciudadela) ve yakındaki ana meydan Plaza Independencia ile Eski Şehir'den (La Ciudad Vieja) gezinize başlamanızı tavsiye ederiz. Bu bölgede, Palacio Salvo, Palacio Legislativo ve Palacio Taranco da vardır. Bunların hepsi, binaların teraslarına girerek, görülmeye ve ziyaret edilmeye değer yerlerdir. Tarih severler ise, Teatro Solis’i (Uruguay'daki en eski tiyatro) mutlaka ziyaret etmelidir.

Parti yapmayı seviyorsanız, tiyatrolar, sinemalar ve restoranlar ile dolu şehir merkezine (El Cordón) gitmelisiniz. Şehrin ana caddesi olan Avenida 18 de Julio'da bir kahve keyfi yapabilir, canlı müzik dinleyebilir ve hatta açık havada tango dans edebilirsiniz. Montevideo ayrıca müzelerle doludur. Her gezginin zevkine uygun bir müze yer almaktadır. Museo del Gaucho, Museo Torres Garcia, MAPI (Kolomb öncesi ve Yerli Müzesi), Doğal Tarih Müzesi, Karnaval Müzesi ve MNAV (Modern Sanat Müzesi) arasından istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

Uruguay, muhteşem mutfağı ve yemekleri ile ünlüdür. Ünlü bir restoranda ya da Mercado del Puerto'da (örneğin Empañadas Carolina), Serandi gezinti yolunda veya Rio de la Plata'da bir yerde yemek yerseniz, kesinlikle anlayacaksınız. Burada hangi yemeklerin tadına bakmak gerekir ? Izgaralanmış sığır eti (örneğin kaburga bölgesi), empanadas (et, sebze veya peynirle doldurulmuş köfte) ve Morcilla Dulce gibi geleneksel mezelerin tadına mutlaka bakmalısınız. Kuru ve tatlı sosisleri de atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. İçecekler söz konusu olduğunda, medio y medio’u (beyaz şarap ve spumante'den yapılmış bir içecek) ya da Uruguaylı ulusal içecek olarak bilinen bir bardak tannat şarabını içebilirsiniz.

✔️ Aland'dan Uruguay'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Uruguay'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Uruguay'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Uruguay'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.