Menüsü

Aland'dan Vietnam'a uçak bileti ara

Vietnam

 • Hanoi
 • Genel bilgi

  Resmi dil: Vietnamca
  Zaman dilimi: UTC +7
  Para birimi: Vietnam dongu (VND)

 • Kukla Tiyatrosu

  Belediye Kukla Tiyatrosu'na gittiğinizden emin olun. Vietnam'da kukla gösterilerinin geleneği bin yıl öncesine dayanıyor ve kuklalar çoğu zaman halk sahnelerini ve efsanelerin parçalarını tasvir ediyor.

 • Gezi Karşılığında Dil Pratiği

  Yerel öğrencilerin ilginç geleneklerinden biri bahsetmeye değerdir. İngilizcelerini geliştirmek isteyen genç öğrenciler, turistlere şehir etrafında bir tur yapma fırsatı sunuyorlar.

 • Manzaralı Kahve

  Hanoi'deki en yüksek konumdaki kafe, Lotte otelinin en üstünde yer almaktadır. Altmış beşinci kattan bakıldığında, şehir harika görünüyor ve kahvenin tadı daha da güzelleşiyor.

Hanoi Gezi Rehberi

Hanoi'de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Vietnam’ın 8 milyon nüfuslu başkenti Hanoi ülkenin ikinci büyük kenti aynı zamanda. Doğu ve Batı’nın ilginç bir karışımı olan şehir Fransız sömürgesi dönemi ve komünist dönemin etkilerini hala görebileceğiniz bir yerdir. Hanoi, savaştan sonra güzel yüzünü yeniden inşa eden önemli bir şehirdir. Lezzetli yiyecekler ve çok sayıda scooter bulabileceğiniz Vietnam'ın başkentidir. Bu şehir aynı zamanda lüks otellerde uygun fiyatlarla konaklama imkânı ve kökeni ile gurur duyan sakinlerle de ilişkilidir. Uzun yıllar Fransız sömürge yönetiminin merkezi olan Hanoi, II. Dünya Savaşı'nda Japonya tarafından işgal edildi. Şehir 2 Temmuz 1976 yılında Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti'nin başkenti olmuştur.

Hanoi'deki en ilginç yerlerden biri, Hoan Kiem Gölü yakınındaki küçük bir adada bulunan ve bir Budist tapınağı olan Ngoc Son'dır. Burayı ziyaret ederek, her gün orada vakit geçiren ve su altında yaşayan bir kaplumbağayı bulmaya çalışan Vietnamlı kalabalığa katılabilirsiniz. Bu hayvanın yüz yıldan fazla süredir burada olduğuna ve atalarının ruhuna sahip olduğuna inanırlar. Efsaneye göre, geçmişte bir kez gölden çıktı ve General Lê Lợi'nin Çin'den ülke dışına çıkmasına yardım etti.

Gölün çevresi sadece kaplumbağa yüzünden değil, güzelliği ile de insanları cezbetmektedir. Gölün yakınında bulunan park, tai chi'yi uygulamak ya da Hanoi sakinleri için dans etmek için favori yerlerden biridir. Yerel ürünleri oradan da satın alabilirsiniz. Efsanevi yaratık görüntüsüyle yapılmış süs eşyalarını burada bulabilirsiniz. Burası, yerel toplumun varlığını ve alışkanlıklarını gözlemlemek için de görülmeye değerdir. Sis, gölün üzerinde yükseldiğinde ve karanlıktan sonra, köprü kırmızı ışıkla aydınlatıldığında muazzam bir güzelliğe bürünür. Sabahları da gezebileceğiniz güzel bir yerdir.

19. YY’da Fransızlar tarafından yapılan Hoa Lo Cezaevi o dönem Fransız yönetimine başkaldıranlar için bir cezaeviymiş. Ardından Amerikalılar tarafından da aynı amaçla kullanılmıştır. Toplu hücreler, tek kişilik hücreler ve avludan oluşan cezaevinde Fransızlar tarafından kullanılmış olan bir giyotin de görülebilir. Bugün müzenin her yerinde hem Amerikan hem de Fransız yönetimleri sırasında cezaevinde yaşananlara dair görseller, dökümanlar hatta video gösterimleri de yer alıyor. Hoa Lo Caddesi’nde yer alan müze Pazartesi hariç her gün 7:30 – 16:30 arası açıktır.

Şehri ziyaret ederken yerel yemeklere direnemeyeceksiniz. Sadece birkaç kişi tarafından aynı anda ziyaret edilebilecek çok sayıda küçük barları kolayca bulabilirsiniz. Asya çorbalarının ve baharatlarının ve esas olarak aromatik kişnişin kokusunu her yerde hissedebilirsiniz. Vietnamlıların herhangi bir zamanda yedikleri nohut çorbasını, bahar rulolarını, birçok makarna çeşidini ve sebzeli pilavı mutlaka denemelisiniz. Ayrıca yerel bir içecek olan hoi boi birası da denemelisiniz.

✔️ Aland'dan Vietnam'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Aland'dan Vietnam'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Aland'dan Vietnam'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Aland'dan Vietnam'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.