Menüsü

Dresden'e uçak bileti ara

Filtreleri göster

Dresden

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Dışarıda Biraz Zaman Geçirin

  Geziyle geçen bir günün ardından rahatlamak ister misiniz? Genç Almanların Elbe tarafında bira içmek ve konuşmak için toplandıkları Friedrich August köprüsünün yakınında dinlenebilirsiniz.

 • Şarap Kenti

  Dresden, Sakson Şarap Rotası'nın merkezidir. Kuru beyaz şarabı, örneğin Müller-Thurgau türünden deneyin ve çevredeki üzüm bağlarından birine mutlaka ufak bir gezi yapın.

 • Şehri Tanıyın

  Dresden'den güneye doğru indiğiniz zaman, güzel kaya oluşumları ile Çek Cumhuriyeti sınırına yakın olan Saxon Switzerland (Sakson İsviçre)'ı görebilirsiniz. Tarihi porselenleri görmek için ise kuzeyden Meissen'e gitmeye değecektir.

Dresden Gezi Rehberi

Dresden'de Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Dresden, Almanya'nın Saksonya eyaletinin merkezi olan bir şehirdir. Elbe Nehrinin kenarında kurulan Dresden'e "Elbe'nin Floransa'sı" da denir. Dresden çok sayıda sanat eseri koleksiyonlarını bünyesinde barındırır. Bugüne dek ayakta kalmış olan sayısız muhteşem barok yapı, Güçlü August döneminin şanını ve ihtişamını taşımaktadır. Dresden eski Doğu Almanya toprakları içinde yer alır. Almanya'nın güney doğusunda yer alan Dresden, II. Dünya Savaşı sırasında gerçekleşen bombalamalar neticisinde neredeyse tamamen yıkılmıştır. Savaşın bitiminden sonra yeniden inşa edilmiş olan tarihi kent merkezi, zengin altyapısı ve kültürel yapıları ile turistlerin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır.

1945 yılında gerçekleşen savaş sırasında yıkılmış olan Dresden Eski Kenti (Innere Altstadt) Floransa mimarisine benzetilerek Barok tarzında yeniden inşa edilmiştir. Bugün, eski parıltısını geri kazanmış olan şehir, diğerlerinin yanı sıra, en ünlü yeniden inşa edilmiş anıtlarla birlikte turistleri kendine çekmektedir. Dresdener Residenzschloss (Wettinyalıların ikametgahı olan bir kale), Zwinger (bir rokoko saray kompleksi), Holy Trinity katedrali (Kathedrale, Ss. Trinitatis, Hofkirche olarak bilinir), Meryem Ana Kilisesi (Frauenkirche), Japon Sarayı (barok saray) ve Großer Garten (şehrin en büyük parkı) en çok ziyaret edilen önemli turistik noktalardır. Avrupa'nın en güzel su saraylarından biri olan Moritzburg, Dresden'den yalnızca 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Sarayın parkında yürüyüş yaparak güzel zaman geçirebilirsiniz. Tırmanış ve doğa yürüyüşü tutkunları, Dresden'in yaklaşık 30 km güneyinden başlayan Sächsische Schweiz bölgesinin kumtaşı kayalarına ve dağ geçitlerine uğrayabilir.

Dresden'de sanatseverler kesinlikle sıkılmayacaktır. Birkaç düzine müze (Staatliche Kunstsammlungen Dresden veya Eyalet Sanat Koleksiyonları dahil), sanat galerileri (örneğin Gemäldegalerie Alte Meister veya Albertinum) ve ünlü Semperoper opera binası mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Neustadt semtinde, renkli avluları görebilir ya da Kunsthofpassage kültür merkezindeki Regenwasserspiel (yağmurda oynayan cephedeki oluk yapısı) gibi çağdaş mimarinin ilginç örneklerini de ziyaret edebilirsiniz.

Yürüyüş yaparken, tipik Sakson atıştırmalıklarının tadına bakabilirsiniz. Pişmiş mantar veya kızarmış lahana ile servis edilen ızgara sosisi deneyebilirsiniz. Bir restoranı ziyaret ettiğinizde ise, sosisli patates çorbasını (Kartoffelsuppe mit Wurst) sipariş edin. Ekşi sos (Sauerbraten) ve patates kızartması (Kartoffelklöße) ile hazırlanmaktadır. Tatlı olarak, Eierschecke (peynirli ve pudingli tabakalı kek), Quarkkeulchen (elma soslu ve lorlu kek) ve Noel'de Stollen’i (fındık ve kuru üzümlü tatlı ekmek) denemenizi öneririz. Yerel lezzetleri nerede tadabilirsiniz? PulverTurm an der Frauenkirche, Kutscherschaenke veya Hausbrau im Ballhaus Watzke'ye uğramanızı tavsiye ederiz.

✔️ Dresden'e uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Dresden'e destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Dresden'e uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Dresden'e uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Dresden'de

Dresden'e uçan popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Dresden'deki en iyi otelleri kontrol edin

Dresden'de otel bul