Menüsü

Memmingen Allgäu havaalanından uçak bileti ara

Allgäu

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Almanca
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • Yemek

  Burada özellikle et yemeklerinin yaygın olduğunu söylemek mümkün. Bunların arasında en meşhur olanı Krustenbraten yanı kızartılmış sığır eti. Bunun yanı sıra burada sosis yemekleri çok yaygındır. Et yemeklerinin büyük bir bölümü domuz etinden yapılmaktadır.

 • Ulaşım

  Şehirde ulaşım için kullanılan araçlar otobüsler, taksiler  ve trendir. Bu nedenle şehirde ulaşım noktasında bir sıkıntı yoktur.

 • Gece Hayatı

  Memmingen'de gece hayatının hareketli olduğunu söylemek pep mümkün değildir. Burada eğlenmek adına gecenin belirli saatlerine kadar açık olan belirli mekanlar yer almaktadır.

Memmingen Gezi Rehberi

Memmingen Almanya'nın Bavyera eyaletinde yer alan bir kasabadır. Bu tarihi kasaba yaklaşık 45 nüfusa sahiptir. Özellikle tarihi yapıları ile ön plana çıkmaktadır.

Memmingen'de görülmesi gereken yerler

Tarihi Memmingen Eczanesi şehrin oldukça sıkça ziyaret edilen yerlerindendir. 1489 yılına varan tarihi ile turistlerin ilgisini çeken bir yerdir. Eski tarihinin yanı sıra farklı bir mimari yapıya da sahiptir.

Swabian Hanehalkı Müzesi eski araçların ve ev eşyalarının sergilendiği bir müze. Buraya gelerek eski döneme bir yolculuk yapabilirsiniz.

Ortaçağ loncaları birkaç yüzyıllık tarihi yapılardır. Özellikle farklı mimari yapıları ile ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir.

Hexenturm 1150 yılından bu yana ayakta kalmayı başarmış eski bir hapishanedir. Özellikle tarihi ve mimari yapısı turistlerin fazla ilgi göstermesine neden olmaktadır. 

Memmingen'de neler yapılır?

Şehirde çok sayıdaki parklar bulunamktadır. Bu parklardan dilediğinize giderek burada bir yürüyüş yapıp yeşilliğin ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

Memmingen'e özel olan neler var

Tek boynuzlu atların kenti

Şehir tek boynuzlu atların kenti niteliğini taşımaktadır. Bu atların Meryem Ana'nın sembolü olduğuna ve iyileştirme gücüne sahip olduklarına inanılmaktadır. Bu nedenle sokaklarda bu tür heykeller ve sembollere rastlayacaksınız.

✔️ Memmingen Allgäu uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Memmingen Allgäu destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Memmingen Allgäu uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Memmingen Allgäu uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Memmingen Allgäu uçan popüler hava yolları