Menüsü

Samsung Galaxy Note 7 ile uçuş yasağı

Samsung Galaxy Note 7 ile uçuş yasağı

Türk Hava Yolları (THY) ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yolculara Samsung Galaxy Note 7 uçuş yasağı geldi!

Bataryasındaki aşırı ısınma sorunu ve akabinde yangın çıkma tehlikesiyle gündeme gelen Samsung Galaxy Note 7 için uçaklarda anons yapılmaya başlandı. Bugüne kadar kayıtlara göre 35’ten fazla Note 7’nin uçakta patlayarak alev aldığı belirlenen cihazın, uçuş güvenliğini tehlikeye attığını düşünen Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü daha önce Amerikan Federal Havacılık Kurulu'nun (FAA) yaptığı gibi, Galaxy Note 7’lerin herhangi bir şekilde uçağa sokulmasını ve bagajda taşınmasını yasakladı. Resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile Galaxy Note 7'lerin patlama riskine karşı uçaklarda kapatılması, şarj edilmemesi ve uçak altı bagajına verilmemesi konusunda bir uyarıda bulundu. İşte o açıklama: "Uçakta yangın riskine binaen, Samsung Galaxy Note 7'lerin uçakta kapatılması, şarj edilmemesi ve uçak altı bagajına verilmemesi gerekmektedir."

Türk Hava Yolları (THY) da, tüm seferlerde Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının yolcu üzerinde, kabin bagajında, kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklara kabul edilmeyeceğini açıkladı. THY sitesinde yayınlanan "Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının taşınması"  başlıklı duyuruda şöyle denildi: "Ortaklığımızca icra edilen tüm seferlerde Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının yolcu üzerinde, kabin bagajında, kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklara kabul edilmeyeceğini siz değerli yolcularımıza bildiririz."

Benzer bir açıklama Pegasus tarafından da yapıldı. Uçakta yangın riskine dikkat çeken Pegasus, müşterilerini bu şekilde uyardı: "Değerli Misafirlerimiz, Uçakta yangın riskine binaen, Samsung Galax Note 7 telefonların uçuş esnasında kapatılması, şarja takılmaması, uçak altı bagajında taşınmaması gerekmektedir. Kabinde taşınacak telefonun hasar görmesi, ısınması, duman salınımı ve kaybolması durumunda acilen kabin ekibine bildirmesini rica ederiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz."

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.