Menüsü

Aguadilla Rafael Hernández havaalanına uçak bileti ara

Filtreleri göster

Aguadilla

 • Genel bilgi

  Resmi dil: İspanyolca, İngilizce
  Zaman dilimi: UTC -4
  Para birimi: ABD doları (USD)

 • Bira Kutusu

  Satın almadan önce altın biranın tadına bakabileceğiniz bir bira dükkanına kesinlikle uğramalısınız. The Beer Box (Km 8, Hwy 110 adresinde), Porto Riko'daki en iyi craft biraların yanı sıra Amerika ve Avrupa’da üretilen biraların tadına burada bakabilirsiniz.

 • Festivaller Şehri

  Aguadilla'da katılacak parti sıkıntısı yoktur. Nisan ayında Uçurtmalar Festivali, Haziran ayında Beach Festivali ve Orkinos Festivali de Festival de Atun ve Temmuz ayında ise, Musica Festivali organize edilmektedir. Yıl boyunca katılabileceğiniz perk çok etkinlik gerçekleşmektedir.

 • Aquapark

  Bir çocuk gibi hissetmek isterseniz, kaydırakların kilometrelere çıktığı şelale, Las Cascadas’a adımınızı atmalısınız. Karayip adalarındaki en büyük su parkıdır.

Aguadilla Gezi Rehberi

Aguadilla Şehrinde Görülmeye Değer Yerler

Yaşam, renk ve müzikle titreyen şehir. Sörfçüler ve tüple dalış yapanlar için adeta bir cennet. Uzun zamandan beri bu bölgede yaşanıyor olmasına rağmen, 18. yüzyılın sonunda buraya gelen İspanyol kaşifler tarafından resmi olarak kurulmuştur. Aguadilla, Porto Riko'daki Porta del Sol turistik bölgesinin bir parçasıdır.

Şehir merkezinin kuzeyinde (458. Karayoluyla ulaşabilirsiniz), tarihi bir plaj olan Playa Crash Boat yer almaktadır. Günümüzde, sahile yakın bölgede hareketli barlar bulunmaktadır. Denize sadece sahilden değil, aynı zamanda bir iskeleden atlayarak da girebilirsiniz. Hem yeni başlayanlar için hem de deneyimli dalgıçlar için mükemmel bir mekandır. Eğer ilk defa dalış yapacaksınız, bir eğiticinin temel tavsiyelerine ihtiyaç duyacaksınız. Sahil boyunca dalış ekipmanlarını ve eğitmenleri bulabileceğiniz yerler mevcuttur.Yakınındaki plaj olan Playa Wilderness, sörfçüler tarafından bir cennet olarak kabul edilmektedir. Doğal Kaynaklar Bölümü'ne göre Aguadilla, on dokuz farklı plajı ile adanın en güzel kumsallarına sahiptir. Surfer's Beach, Crash Boat ve Wilderness bunlardan bazılarıdır. Bu nedenle Aguadilla, 1988'de ISA Dünya Şampiyonası gibi sörf yarışmalarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Daha uzun bir yürüyüşe çıkmak ister misiniz ? Doğu kıyısında bulunan Surf Plajı'na girin. Buradan küçük bir köprü ile kuzeye giden bir yol bulunmaktadır. Dağlık bir yolda bir süre ilerleyerek muazzam okyanus manzarasına ulaşabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi almayı unutmamalısınız.

Aguadilla'nın en geleneksel yemeklerini mi arıyorsunuz? Kuzeydoğu kıyısında yer alan The Blue Fin’e kesinlikle uğramalısınız. Açık havada oturarak, en baharatlı yengeçleri, tavuk yemeklerini, suşiyi veya pizzayı deneyebilirsiniz. Seçim tamamen size kalmış. Rte 110 adresinde bulunan Cocina Creativa'yı ziyaret ettiğinizden emin olun. Her gün farklı yemeklerin sunulduğu, çoğunlukla balık veya deniz ürünlerinden oluşan zengin bir menüsü vardır. Taze ve lezzetli yemekler için uğramaya değer.

Porto Riko'da görmek isteyeceğiniz en son şey nedir? Bir buz pateni pisti mi? O zaman orada bir tane göreceksiniz. Şehir merkezinin güneyine doğru ilerleyip, 442 numaralı yolu takip ederek Aguadilla Buz Pateni Pistine ulaşabilirsiniz. Gün boyunca ritmik müziklerle dans edebilirsiniz. Akşamları ise, lazer ve renkli ışıklarla gerçekleştirilen dans gösterilerini izleyebilirsiniz.

Şehir, LifeScan, Symmetricom, Honeywell ve Hewlett Packard Enterprise gibi çeşitli endüstriyel ve ilaç fabrikalarına ev sahipliği yapıyor. Aguadilla'da bulunan diğer sanayi kolları kauçuk, plastik, deri, tekstil, çelik, ahşap, makine ve gıda işleme sanayidir.

Aguadilla Rafael Hernández uçan popüler hava yolları

Uçuş tablosu: Aguadilla

Otel mi arıyorsunuz? Aguadilla'daki en iyi otelleri kontrol edin

Aguadilla'da otel bul