Menüsü

Kalkış Istanbul New Airport Amsterdam'a uçak bileti ara

Filtreleri göster

Amsterdam

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Felemenkçe, Frizce
  Zaman dilimi: UTC+2 (yaz), UTC+1 (kış)
  Para birimi: Euro (EUR)

 • I amsterdam City Card

  Turlar ve ulaşımda çok faydalı sağlayan bir şehir indirim kartı bulunuyor, adı I Amsterdam Card. Kart sahip olduğu 24, 48 ve 72 saatlik seçenekleri ile gezi boyunca çok daha ekonomik bir tatil yapmanıza olanak veriyor. Kartınızı toplu taşımada kullanabileceğiniz gibi belli müze ve eğlence yerlerinde ücretsiz giriş ya da indirimli giriş için de kullanabilirsiniz.

 • Genel Bilgiler

  Amsterdam sahip olduğu doğal güzellikler sayesinde Avrupa’nın en çok turist çeken şehirlerinden biridir. Şehirde yer alan 1500’den fazla köprü, Amsterdam’ın “Kuzeyin Venedik’i” olarak adlandırılmasını sağlamıştır. Amsterdam’ın sahip olduğu çeşitli eğlence hayatı ile şehrin özgürlükler kenti olarak bilinmesinde önemli bir etkendir.

 • Van Gogh Müzesi

  Dünyanın en ünlü ressamlarından Hollandalı sanatçı Van Gogh’un eserlerini sergileyen Van Gogh Müzesi kentin en çok ziyaret edilen müzeleri arasında ilk sıralarda. Dünyanın en geniş Van Gogh koleksiyonu olan 200’den fazla resim, çizim ve mektup yer alıyor.

Amsterdam Gezi Rehberi

Amsterdam Hollanda'nın başkentidir. Şehir ülkenin batısında ve Kuzey Hollanda eyaletinde yer almaktadır. Amsterdam, bugün Hollanda'nın kişi sayısı bakımından en büyük şehridir. 2016 yılında yapılan sayımda şehrin nüfusu 1.098.684 olarak açıklanmıştır. Amsterdam, dünyada en çok ziyaret edilen 5. şehridir. Amsterdam yıllık 4 milyonun üzerinde turist ziyareti almaktadır. Şehirde birçok müze bulunmaktadır.

Amsterdam'da Yapılması Gerekenler

Kanal Turu: Amsterdam yürüyerek gezilmesi oldukça keyifli bir şehir, fakat şehri bir de nehirden görmek bambaşka bir zevk. Yaklaşık 1 saat süren kanal turları şehirde neyin nerede olduğunu anlamak adına oldukça faydalı.

Bisiklet Gezisi: Amsterdam, dünyanın en çok bisiklet kullanan şehri. Hal böyle olunca şehre gelipte bisiklet gezisi yapmamak olmaz. Birçok yerde bisiklet dükkanları bulunduğundan, bisiklet kiralamak çok kolay. Yalnız dikkat edilmesi geren en önemli nokta Amsterdam’da bisiklete binmek, başka bir şehir de binmekten çok farklı.  Nitekim yoğun bisiklet trafiğinde tüm kurallara uymanız, tüm ışıklarda durmanız ve  bisikletlere ayrılan yollardan çıkmamanız gerekli. 

Amsterdam'da Gezilecek Yerler

Van Gogh Müzesi , Hollandalı ünlü ressam Vincent Willem van Gogh'un eserlerinin yer aldığı bir müzedir. Ünlü ressamın hayatı boyunca ortaya çıkardığı eserlerini bu müzede görmeniz mümkün.

Dam Meydanı, şehrin en hareketli meydanıdır. Amsterdam’ın ana meydanı olan Dam Meydanı şehir etkinliklerinin ve festivallerinin yapıldığı bir alan olarak kullanılmaktadır.

Çiçek Pazarı:  Hollanda denince akla bisiklet  ve peynir dışında tabiki de lale geliyor. Çiçek Pazarı’na gittiğinizde birbirinden güzel laleleri görme fırsatınız olacak.

Amsterdam'da Ne Yenir? Yeme içme tavsiyeleri

Peynir : Hollanda peynirleriyle ünlü bir ülkedir. Amsterdam’a da gitmişken çeşit çeşit lezzetli peynirlerinden yemek gerek. En meşhur peynirleri Edam ve Gouda'dır.

Rijsttafel: Uzakdoğu mutfağından esinlenerek yapılan Amsterdam’a özgü  bir pilav türüdür. Risttafel acı ve değişik soslardan yapılmaktadır.

Oliebol: Amsterdam’a özgü bir tatlı türüdür . Özellikle kış aylarında çok tercih edilmektedir. Mayalı hamura kuru üzüm, elma ve narenciye eklenerek hazırlanan ve sonrasında  yağda kızartılarak yenen bir tatlıdır.

Jenever: Hollanda cini likörü olarak da bilinen bir içki türüdür. Eski ve yeni olmak üzere iki çeşittir. Hollanda’da tüketilen en önemli içkilerin başında bira gelmektedir.

✔️ Istanbul New Airport Amsterdam'a uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Istanbul New Airport Amsterdam'a destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Istanbul New Airport Amsterdam'a uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Istanbul New Airport Amsterdam'a uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Havaalanları Amsterdam'da

Istanbul New Airport - Amsterdam güzergâhındaki popüler hava yolları

Otel mi arıyorsunuz? Amsterdam'daki en iyi otelleri kontrol edin

Amsterdam'da otel bul