Menüsü

Uçakta evcil hayvan taşıma

Uçakta evcil hayvan taşıma

Uçakta evcil hayvan taşıma sınırlamaları, koşulları havayolu şirketleri tarafından belirlenmektedir, ve bu nedenle rezervasyon işlemi sırasında uçakta evcil hayvan taşıma talebinizi bildirmeniz gerekmektedir.

Hayvanlar kendi ağırlığı ve boyutuna uygun özel kafeste/ kutuda olmaları gerekmektedir (Rehber kopekler hariç). Hayvanınıza kafes/ kutu seçerken boyutlarına özen gösteriniz, içinde rahat haraket edebilir ve yatabilir olmalılar. Seyahat kaynaklı stresi azaltmak için, kafesini önceden alarak alışmasını sağalayınız. Yolculuk kısa olsa bile kafesine/ kutusuna minder koymanızı öneririz. Ek olarak oyuncak koyabilirsiniz, böylelikle yolculuğun daha keyifli geçmesini sağlarsınız.

Evcil hayvan taşıma ek ücrete tabirdir, bu ücret dört ayaklı arkadaşın ( kafesin/ kutunun) ağırlığına bağlıdır. Kafes kabinde taşınabilir ( kafesle birlikte 8 kilo ağırlığı geçmediği sürece) veya uçağın bagaj bölümünde de taşınabilir (bu şekilde taşınmasının, kafes boyut ve ağırlığının sınırlaması, rezervasyon aşamasında bildirilir).

Kalkış, varış ve aktarma yapılacak ülkelerin kanunlarına uygun olan, bir veterinerden aşı (öncelikle bir kuduz aşışı için) sertifikası almayı unutmayınız.

Andorra, İzlanda, Lihtenştayn, Monako, Norveç, San Marino, İsviçre, Vatikan, ve Avrupa Birliği ülkelerine seyahat ederken küçük arkadaşınıza pasaport almayı unutmayınız ve AB standartlarına uygun mikroçip (elektronik kimlik) olması gerekmketedir. Eğer İngiltere, İrlanda, İsveç ve Malta için seyahat ediyorsanız, yukarıda belirtilen belgeler ve mikroçip dışında, antikor titrasyon testi yapılması gerekmektedir (dönemin düzeyinde mevcut test sonuçları olmalıdır –seyahatinizden önce ilgili ülkenin evcil hayvan taşıma yasalarını kontrol etmelisiniz).

 • Londra
  Kalkış İstanbul'dan
  Başlangıç fiyatı: 1112 TRY
  Dubai
  Kalkış İstanbul'dan
  Başlangıç fiyatı: 1659 TRY

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.