Menüsü

Uçakta hangi evcil hayvanlar taşınabilir?

Uçakta hangi evcil hayvanlar taşınabilir?

Sadece bazı havayolu şirketleri uçakta evcil hayvan taşınmasına izin vermektedir. Hayvan taşıma şart ve koşulları havayolu şirketleri tarafından belirtlenmketedir. Bu tür yolculuk planladıysanız, daha fazla bilgi için müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz.

Bazı popüler havayollarının evcil hayvan taşıma kuralları:

Ryanair Rehber köpek haricinde, uçakta evcil hayvan taşınması yasaktır.
WizzAir Rehber köpek haricinde, uçakta evcil hayvan taşınması yasaktır.
Bulgaria AIr

Kabinde evcil hayvan: Makimum ağırlık ve hayvan kafesi- 8 kg, kafesin maksimum boyutları  48x35x22 cm. Ek ücret karşılığında 50 EUR, sadece köpek ve kediye izin verilmektedir.

Uçağın baga bölümünde : maksimum ağırlık ve konteyner boyutları - 32 kg, konteyner max boyutları 80x74x64 cm. 80 EUR ek ücret talep edilmektedir.

*Bulgaristan - İngiltere uçuşlarında uçakta evcil hayvan taşımak yasaktır.

Lufthansa

Köpek veya kedinin büyüklüğüne bağlı olarak, kabin bölümünde  veya bagaj bölümünde evcil hayvan taşımasına izin verebilir. Taşıyıcı tehlikeli olarak sınıflandırılmış özel gereksinimleri bulunmaktadır.

easyJet Rehber köpek haricinde, uçakta evcil hayvan taşınması yasaktır.
Austrian Airlines

Havayolu sağlığı ve davranışları uygun evcil hayvanların taşınmasına izin verir. Küçük köpek ve kediler en az 12 haftalık olması durumunda kabin bölümünde taşınabilir, diğer hayvanlar ise- uçağın bagaj bölümünde.

Turkish Airlines

Türk Hava Yolları ile neredeyse her tür hayvan taşınabilir. Tehlikeli olarak sınıflandırılan on kadar köpek cinsi, uçakta taşınması yasaklanmıştır. Evcil olarak sadece köpek, kedi , kuş ve kanarya türleri taşınabilir.

Air Berlin

Havayolu şirketi sürüngenler dışında, uçakta hayvan taşınmasına izin verir. Kemirgenler için özel kurallar geçerlidir. Köpek ve kediler 8 kg ağırlığının altında ise kabin bölümünde taşlınabilir.

Alitalia

Havayolu kabinde ve uçağın bagaj bölmesindeki hayvanların taşınmasını sağlar. Kabindeki evcil hayvanın maksimum ağırlığı, kafesi ile birlikte 10 kg geçmemesi şartıyla. Kafesim maksimum boyutları 44,5x21,5x26 cm. Uçağın bagaj bölümünde taşınacak hayvanın maksimum ağırlığı, konteyner ve yemeği ile birlikte 72kg  açmamalıdır. Taşıma ücreti, hayvanın boyutları ve uçuş rotası ile ilişkindir.

Air France

Hayvan taşınmasına izin verilir, ancak havayolunun özel rızasıyla. Daha küçük hayvanlar kabi bölümünde taşınabilir, fakat büyük olanlar ise kesinlkle bagaj bölümünde.

PEGASUS Evcil hayvan tanımına sadece kuş, köpek ve kedi girer ve kabin içinde 55x40x20 cm ölçülerinde, yolcularımızın temin ettiği kutularda taşınabilirler.Avrupa Birliğine üye olmayan ülkelerden Avrupa Birliği (EU) ülkelerine seyahat edecek olan evcil hayvanlar (kedi, köpek v.b.) için Inaktiv kuduz aşısı yapılması , bu aşıdan en erken 30 gün sonra antikor titrasyon ölçümü yapılması zorunludur. Bu işlemlerin yapıldığına dair “Aşı Karnesi”nde işlemin yapıldığı tarih ve geçerlilik süresinin yer alması gerekmektedir.Evcil hayvanın toplam ağırlığının kafesi dahil 5 kg'ı geçmemesi gerekmektedir.Kabine alınabilecek toplam evcil hayvan sayısı 2 tanedir.
ATLAS JET Kabin içinde taşınabilen hayvanlar kedi, köpek ve kuş ile sınırlıdır. Evcil hayvanlar mutlak surette 45x35x23 cm ölçülerindeki muhafazasında taşınmalıdır. Kedi hariç 2 köpek-2 kuş aynı kafeste taşınabilir. (30 günü geçmeyen yavrular da 6 kiloyu geçmeyecek şekilde 5 adete kadar birlikte taşınabilir.)Evcil hayvanın, muhafazası/kafesi ile tartıldığında 6 kiloyu geçmemesi gerekir.
SUN EXPRESS

Evcil hayvanların taşınmasına ilişkin özel rezervasyonları tarafımıza uçuş saatinden en geç 72 saat olmak üzere mümkün olduğu kadar erken bildiriniz.Çantaları dahil olmak üzere ağırlığı 6 kiloyu geçmeyen kedi ve köpekler, kabinde gidiş için € 20.- ve gidiş dönüş için € 40.- karşılığında taşınabilirler. 6 kilonun üzerindeki evcil hayvanlar, havalandırma sistemli kargo bölümünde gidiş için € 75.- ve gidiş dönüş için ödenecek € 150.- karşılığında yolculuk yapabilir. Evcil hayvanlar, hava alan, sıvı sızdırmayan ve kilitlenebilen 55x40x20 cm boyutlarındaki çantalar veya kafesler içinde taşınabilir.

ANADOLU JET  Uçaklarımızda yolcu beraberi taşınabilen evcil hayvanlar için sayı ve tür kısıtlamaları uygulanmaktadır. Bu nedenle yolcu beraberinde evcil hayvan taşınması, bu hayvanlar için rezervasyon yapılması ile mümkündür. Kabinde taşınması istenen evcil hayvanlar, mutlak surette evcil hayvanın sahibi tarafından temin edilen 45 x 35 x 23 cm ölçülerdeki kafeslerde taşınmalıdır. Kafes ve evcil hayvanın toplam ağırlığı 6 kg'ı geçiyor ise kargo kompartımanında taşınır.
ONUR AIR Onur Air seferlerinde evcil hayvan taşıması yapılamamaktadır.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.