Menüsü

Uçakta rehber köpek

Uçakta rehber köpek

Çoğu düşük tarifeli ve düzenli havayolu şirketleri, görme ve duyma engelli yolcuların rehber köpekle seyahat etmelerine izin verirler. Köpek kendine ağit ayrı bir koltukta seyahat eder ve bunun için ek bir ücret talep edilmemektedir. Ayrıca, rehber köpek, yolcunu el bagajı yerine geçmez.

Yolcu bilet rezervasyonunu aşamasında, tercih ettiği havayolu şirketinin koşullarını kontrol etmesini tavsiye etmekteyiz.

Rehber köpekle seyahat etme koşulları

Yolculara refakat etmekte olan yardımcı köpekler kabine kafessiz alınır. Köpeğin temiz, ağzı bağlı olması ve sahibinin ayakları dibinde oturması gereklidir.Uçağa kabul edilen rehber hayvanın geçerli sağlık belgesi, kimlik belgesi, aşı kağıdı ya da gideceği ülkenin kuralları gereği gereken evrakı tam ve eksiksiz olmalıdır.

Bazı havayolu şirketleri, belirli uçuş rotalarına, kabinde hayvan taşınmasına izin vermemektedir. Bu nedenle seçmiş olduğunuz havayolu genel koşulları hakkında 0850 455 1609 telefon numarasından müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.