Menüsü

Uçak kabinini ziyaret edebilir miyim?

Uçak kabinini ziyaret edebilir miyim?

Eğer uçaklara karşı bir ilginiz varsa veya yeni bir uçakla seyahat ediyorsanız, uçak kabininden muhteşem manzarayı seyretmek, oldukça etkileyici bir deneyim olarak gelir insana.

Uçak kabinine girmek mümkün müdür?

2001 yılında ABD’de terorist saldırıları sonrası, çok sıkı güvenlik önlemleri alınmıştır. Önceden kabine girmek pek bir sorun değildi, ancak son yıllarda buna neredeyse hiç bir şekilde izin verilmemektedir, fakat imkansız da değildir.

Bu konuda şansınız varsa ve kabine girmek için izin verildiyse, kokpite  kalkıştan önce veya uçağın inişinden sonra kabul edileceksinizdir.

Bu hayalinizi gerçekleştirmek için bizden birkaç öneri:

  1. Eğer küçük bir uçakta seyahat edecekseniz ve rota çok yoğun değilse, kokpiti ziyaret etme isteğinizi havaalanındaki personale (uçağa binmeden önceki son kontrol personeline) bildiriniz. Bu uluslararası uçuşlarda veya rotanın en yoğun olduğu dönemde havaalanındaki alan personeli oldukça yoğun olacağından, önerilmemektedir.
  2. Kabin personeline veya pilota rica edebilirsiniz, ancak yoğun rotalarda önermiyoruz.
  3. Uçağa binerken, yolcuları karşılayan kabin çalışanlarından birine rica edebilirsiniz.
  4. Uçaktan inerken şansınızı deneyebilirsiniz. Talebinizi nazikçe bildirirseniz kokpiti ziyaret etmenize belkide izin verilebilir. Uçuştan sonra kokpite kabul edilme olasılığı daha fazladır, hatta belkide pilotla konuşma fırsatınız da olabilir.

 

Ayrıca bknz:

Uçakta internet erişimi

Uçuş korkusunu yenme

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.