Menüsü

Kişinev Havaalanı havaalanından uçak bileti ara

Kişinev

 • Genel bilgi

  Resmi dil: Rumence
  Zaman dilimi: UTC+3 (yaz), UTC+2 (kış)
  Para birimi: Moldovya levi (MDL)

 • Parklar

  Kişinev, yeşil alanlar bakımından çok zengindir. Dendrarium Park şehrin sembollerindendir. Bu parkta yaz boyunca farklı renklerde çiçekler ve bitkiler ayrı bir güzellikl katmaktadır. 

 • Kiliseler ve kutsal alanlar

  Ziyaret edilmesi gereken bir diğer yer ise Naterea Domnului Katedrali. 19. yüzyılda Rus tarzında inşaa edilmiş olan yapı Sovyet rejimi sırasında müzeye dönüştürlmüştür.

 • Gece hayatı

  Karaoke gecesinin düzenlendiği Eli Peli Vocal Room görülmesi gereken yerlerden. Oldukça hoş bir dekorasyona sahip mekan menüsünde yer alan lezzetli yemekleri ile gözde mekanlardan biri. 

Kişinev Gezi Rehberi

Kişinev belki de en çok küçümsenen şehirlerden. Buranın gerçek değerini anlamak için burada bulunmak gerek. Şehir şarap üretimi bakımından seviye atlamış durumda. Öyle ki Kişinev, dünyanın en büyük şarap koleksiyonuna sahip. 1.5 milyon şişenin üzerinde bir rakamla 2005 yılında Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi başarmıştır. Kişinev'in 10 km uzağında yer alan  Miletii Mici'deki Golden Collection 80 metre yerin altında yer almaktadır. Burası şarapları muhafaza etmek adına özel olarak inşa edilmiştir. Yaklaşık olarak 200 metre uzunluğunda ve kale şeklinde inşa edilmiştir. Buraya her zaman için şarap tatmak için veya satın almak adına uğrayabilirsiniz. Bir diğer ilgi çekici nokta ise Kişinev'e11 km uzaklıkta yer alan Cricova yeraltı şehri. Ulusal kültürel bir miras olan yapı 70 km uzunluğa sahip olup 80 m yerin altında yer almaktadır. 

✔️ Kişinev Havaalanı uçuşları için eSky.com.tr’de özel fırsatlar mevcut mu?

eSky.com.tr web sitemizde düzenli olarak fırsatları ve seyahat tekliflerini düşük fiyatlarda güncellemekteyiz. Bizi takip edin ve ilham alın!

✔️

eSky.com.tr'de uçak bileti rezervasyonu yaparken ihtiyaçlarınıza göre farklı sigorta türleri de satın alabilirsiniz. Bu sayede seyahatiniz daha güvenli ve rahat olacaktır.

✔️ Kişinev Havaalanı destinasyonuna uçuş yaparken, konaklama rezervasyonu da yapabilirmiyim?

eSky.com.tr sitemizde Otel arama motoru sunmaktayız. Bunun sayesinde seyahat etmeden önce, konaklama yerinizi rezerve edebilirsiniz. Konaklama, biletten bağımsız olarak veya Uçuş + Otel paketinin bir parçası olarak da rezerve edebilirsiniz.

✔️ Hangi havayolları Kişinev Havaalanı uçuşları sunmakta?

eSky.com.tr sitemizde Kişinev Havaalanı uçuş teklifleri için sadece düşük maliyetli havayollarını değil, aynı zamanda yüksek standartta uzmanlaşmış olan havayollarını da sunmaktayız.

Kişinev Havaalanı uçan popüler hava yolları