Menüsü

Pegasus online check-in nasıl yapılır? Mobil Biniş Kartı nedir?

Pegasus online check-in nasıl yapılır? Mobil Biniş Kartı nedir?

Online check-in nedir? Ne işe yarar?

Check-in işlemi havaalanında bagaj verme ve bilet kontrol işleminden geçme olayıdır. Online check-in ise havaalanına gitmeden önce flypgs.com'dan Check-in sekmesinden Rezervasyon (PNR) Numarası ve ad- soyadınızı girerek işleminizi yapabilirsiniz. Havaalanlarında size ayrılmış online check-in kontuarlarında işleminizi daha hızlı yapabilirsiniz. Bagajınız yok ise online check-in işleminden sonra biniş kartını e-posta yolu ile veya cep telefonunuza mesaj olarak gönderebilir ve biniş kartınız ile güvenlik şeridini geçerek uçağınızın kalkış yapacağı kapı numarasına geçiş yapabilirsiniz.

Pegasus online check-in nasıl yapılır?

Online check-in işlemlerinizi flypgs.com'da yer alan Check-in sekmesinden Rezervasyon (PNR) numarası ve ad- soyadınızı girerek yapabilirsiniz. Ayrıca check-in işleminizi mobil cihazlar üzerinden mobil uygulamalarımız ve mobil web sitemiz üzerinden de yapabilirsiniz. Online check-in yapmak için tıklayın.

Dikkat: Uçuşlarınızda sorun yaşamamanız için kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

Online check-in işlemini ne zaman yapabilirim?

Pegasus web sitesi, çağrı merkezi ve havalimanı satış ofislerinden satın aldığınız biletlerinize en erken 72 saat öncesinden, en geç uçuşunuza 40 dakika kalana kadar flypgs.com veya mobil uygulamaları üzerinden check-in yapabilirsiniz.

Aynı Rezervasyon(PNR) Numarasında birden fazla uçuş varsa check-in yapabilir miyim?

Rezervasyon(PNR) Numaranızda bulunan her bir uçuş için ayrı ayrı check-in işleminin yapılması gerekmektedir.

Aynı Rezervasyon(PNR) Numarasında birden fazla yolcu varsa check-in yapabilir miyim?

Rezervasyon(PNR) Numaranızda bulunan her bir yolcu için check-in işleminin yapılması gerekmektedir. Check-in işlemini her bir yolcu için ayrı ayrı yapabileceğiniz gibi hepsini aynı anda da yapabilirsiniz.

Bağlantılı uçuşlarıma check-in yapabilir miyim?

Rezervasyon (PNR) Numarasındaki her bir uçuşa check-in yapılabilir. Her bir uçuşun biniş kartları ayrı ayrı basılabilmektedir. Bağlantılı uçuşu olan misafirlerimizin havaalanına gelmeden önce bağlantı noktasında zaman kaybetmemek için check-in yaptıkları bağlantılı uçuşların biniş kartlarını basmaları önerilir.

Mobil Biniş Kartı (Barkod) nedir? Ne işe yarar?

Pegasus mobil biniş kartı (barkod), yolcuların online check-in yapmaları durumunda gönderilen ve biniş kartı yerine kullanılabilen QR (kare) kodudur. Mobil biniş kartı (barkodu) bulunan tüm yolcular S.Gökçen çıkışlı dış hat uçuşları ve yurt içindeki havaalanlarında biniş kapılarındaki akıllı cihazlara/mobil biniş kartı (barkod) okuyuculara barkodlarını okutarak uçaklarına binebilirler.

Mobil biniş kartı (barkod) hem web sitesi hem de mobil platformlardan yapılan check-in işlemlerinde temin edilebilir.

  1. Web üzerinden flypgs.com veya cep telefonlarından mobile.flypgs.com mobil sitesi veya Pegasus’un iPhone, Android ve iPad uygulamaları üzerinden check-in işlemine başlanır.
  2. Check-in menüsüne tıklanır.
  3. Rezervasyon Kodu (PNR), Ad ve Soyad bilgileri girilerek check-in'e uygun uçuşlar sorgulanır.
  4. İlgili uçuş seçilerek, check-in işlemi, sayfadaki adımlar takip edilerek tamamlanır.
  5. Check-in işlemi tamamlandıktan sonra Cep Telefonu ve E-posta bilgilerinin gireleceği sayfa gelir. Buraya bilgiler girilir ve onaylanır.
  6. Verilen cep telefonu ve e-posta adresine uçuş bilgilerini ve mobil biniş kartı (barkod) linkini içeren mesaj (SMS ve/veya e-posta) gönderilir.
  7. Gelen linke tıklandığında biniş kartı yerine kullanılabilecek olan mobil biniş kartı (barkod) açılır.
  8. Bagajı olmayan misafirler bu mobil biniş kartını (barkodu) güvenlik geçişlerindeki görevlilere ve uçağa girmeden önce boarding işlemi yapan görevlilere göstererek hızlı ve kolayca geçiş sağlarlar.

Ayrıca mobil biniş kartı (barkodu) ekranının görüntüsünü almanızı önermekteyiz. Internet bağlantısının olmaması halinde, alınan ekran görüntüsü üzerinden de mobil biniş kartı (barkodu) çalışmaktadır.

Birden fazla uçuş varsa check-in?

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Bu makale aradığınız bilgilere yer veriyor mu? Evet | Hayır
Benim düşünceme göre bu yazı:
Fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.