Menüsü

Uçaktaki en iyi koltuk hangisi?

Uçaktaki en iyi koltuk hangisi?

Uçak seyahatlerinde sorulan en sık sorulardan birisi “Uçakta en iyi koltuk hangisi?”sorusu, özellikle uçakla az veya nadiren yolculuğa çıkan yolcular tarafından araştırılmakta olup merak konusudur. Sık sık uçakla seyahat eden yolcular genellikle edindikleri tecrübelerin sonrasında kendilerine en uygun koltuğu zorlanmadan seçebilirler. Yolculuk öncesinde internet üzerinden uçakların kabin konfigürasyonlarını ve koltuk özelliklerini inceleyebilir ve koltuk seçimi gerçekleştirebilirsiniz. Bazı havayolu şirketleri bilet aldıktan hemen sonra online olarak koltuk seçimi yapmanıza izin verirler, bazı şirketlerde ise uçuştan 24 saat öncesinden başlayan online check-in sırasında koltuğunuzu seçebilirsiniz.

Uçakta en iyi koltuklardan bazıları acil çıkış kapısındaki koltuklardır. Bu koltukların öndeki koltuk ile koltuk aralığı son derece geniş olup rahatça oturabilir, ayaklarınızı istediğiniz gibi uzatabilirsiniz. Acil çıkış olarak belirlenen kapıların önündeki koltuklar ile en arkadaki koltuklar geriye doğru yatmaz ve acil çıkışın arkasında yer alan koltuklarda ise pencereler dışarıyı izleyebileceğiniz bir açıda değildir. Havalimanın da check-in yaparken şirket görevlilere acil çıkış kapılarındaki koltuğu istediğinizi söylemeniz durumunda eğer koltuk boşsa bu koltuklarda seyahat edebilirsiniz. Çocuklu aileler acil çıkışlarda yer alan koltuklara oturamaz.

Mutfak bölümüne ve tuvalete yakın koltuklar sessiz bir yolculuk geçirmeniz için tercih edilecek en son yerdir. Uçak içerisinde hizmet eden hostesler yiyecek, içecekleri ve ikramları bu bölgede hazırladığı gibi, herhangi bir görevlerinin olmadığı zamanlarda da genelde burada bir araya gelirler.

Arka koltukların, uçaktan inerken biraz bekleme ve hava türbülanslarında sarsılma gibi dezavantajları olmasına rağmen, uçağın en arkası daha az kalabalık olduğu için el bagajlarınızı koyacak yer bulması çok daha kolaydır.

Uçakta orta koltuklarda oturmak istemiyorsanız internet üzerinden erken 'check in' yapıp son anda açılan koltuklar olup olmadığına bakabilir ya da seyahat şirketinin, havayolu rezervasyon görevlilerinden yardım isteyebilirsiniz.

Uçağa en son giriş yaparak boş koltuklara göz atıp ve hemen kalkış öncesi kabin görevlilerinden yerinizin seçtiğiniz boş koltukla değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

Ayrıca uçuşunuzdaki en iyi koltuğu SeatGuru sitesinde uçuş numaranızla bularak ile seçebilirsiniz..

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.