Menüsü

Türk Hava Yolları online check-in nasıl yapılır? Mobil biniş kartı

Türk Hava Yolları online check-in nasıl yapılır? Mobil biniş kartı

Online check-in nedir?

Türk Hava Yolları online check-in, biletlenmiş rezervasyonu olan tüm yolcularımızın uçuşlarını yapmak üzere havalimanına gelmeden önce, check-in işlemlerini internet bağlantısı olan herhangi bir yerden yapabilmelerine olanak sağlayan bir hizmettir. Online check-in işlemi sırasında Türk Hava Yolları biletinize ait rezervasyon numaranızı (PNR) kullanmanız gereklidir.

En erken ve en geç ne zaman Online check-in yapabilirim?

Online check-in işlemleri, uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlar; kalkışa 90 dakika kala sona erer.

Hangi uçuşlar için Online check-in yapabilirim?

Online check-in hizmetinin verildiği havalimanlarını görmek için lütfen tıklayınız. Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilmeyen code-share uçuşlar için Online check-in yapılamamaktadır. Seyahatleri Türk Hava Yolları ile başlayıp anlaşmalı havayollarıyla devam eden yolcularımız, gidecekleri son havalimanına kadar Online check-in yapabilirler.

Türk Hava Yolları Online check-in'i nasıl yapılır?

Online check-in’i Türk Hava Yolları web sitesi veya mobil uygulamaları aracılığıyla yapabilirsiniz. Online check-in yapmak için tıklayın.

Uçuşumdan ne kadar süre önce havalimanında olmalıyım ve havalimanına varınca ne yapacağım?

Online check-in yapmış olan yolcularımız havalimanında biniş kartlarını almak ve bagajlarını teslim etmek için kendilerine tahsis edilmiş olan Bagaj teslim bankolarına başvurmalıdırlar. Bu bankolar uçuşun kalkış saatine dış hatlar için 60 dakika, iç hatlar için ise 45 dakika kala check-in işlemlerine kapatılmaktadır. Lütfen havalimanına geliş saatinizi, bu işlemlerin yanı sıra, havalimanı güvenlik taramaları için gereken süreyi de hesaba katarak planlayınız.

Bagaj teslim bankolarının olmadığı havalimanlarında ‘Business Class’ kontuarından faydalanılır (Singapur Havalimanı hariç).

Biniş kartını basmış olan yolcularımız ise, bagajları yoksa güvenlik kontrolünden geçerek doğrudan uçuş kapısına gidebilirler. Yolcularımızın bagajları olması durumunda bu bagajların "Bagaj teslim" bankolarına teslim edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız bagaj tesliminin ardından uçuş kapısına gidebilirler.

Biniş kartımı Web sitesinden nasıl yazdırabilirim?

Online check-in yapan elektronik biletli yolcularımız, Online biniş kartı hizmetine açık olan havalimanlarına gitmeden önce biniş kartlarının (“.pdf” formatında) A4 büyüklüğünde çıktısını alabilirler. 
Bilgisayarınıza Adobe Acrobat Reader yüklemek için tıklayınız.
Web sitesinden biniş kartımı nasıl yazdırabilirim?Online biniş kartı hizmetine açık olan havalimanları için tıklayınız.
Online biniş kartı basabilme koşullarını öğrenmek için tıklayınız.

 • Online biniş kartını üretmiş olan yolcularımıza koltuk değiştirme seçeneği sunulmamaktadır.
 • Çıktısını aldıkları biniş kartını kaybeden yolcularımız, koltuk numaralarını değiştirmemek şartıyla biniş kartlarını tekrar bastırabilir ya da kontuarlardan tekrar talep edebilirler.
 • Bagajları bulunmayan yolcularımız, kontuara uğramadan bastırdıkları biniş kartlarıyla doğrudan uçuş kapısına gidebilirler.
 • Bagajlı yolcularımız ise bagajlarını kontuara teslim ettikten sonra uçuş kapısına gidebilirler (Kontuar kapanış saatleri dış hatlar için uçuşun tarifeli saatinden 60 dakika önce, iç hatlar için ise 45 dakika öncedir.).
 • Biniş kartlarının İnternet’ten çıktısı alınmış olan orijinali haricindeki; faks, fotokopi ve benzer kopyaları kesinlikle kabul edilmemektedir. 
 • Uçağın kalkış saatinden 15 dakika önce kapıya müracaat etmeyen yolcularımız, biniş kartları internetten üretilmiş olsa dahi, prosedür gereği uçağa kabul edilmeyeceklerdir.

Türk Hava Yolları mobil biniş kartı uygulaması Fly Turkish’te bulunan pass özelliği nasıl çalışır?

1) Fly Turkish uygulaması ile Mobil Check-In ve SMS Gönderimi

 • Fly Turkish ile Mobil Check-In yaptıktan sonra uygulama size mobil biniş kartı isteyip istemediğinizi sorar.
 • Fly Turkish uygulaması üzerinden mobil biniş kartı talebinin onaylanması durumunda mobil biniş kartının görüntülenebileceği link SMS olarak iletilir.

1’nci adımla ilgili örnek ekranlar:


2) Fly Turkish uygulaması ile mobil biniş kartını Apple Passbook’a eklemek

 • Kullanıcı Mobil Check-In işleminden sonra kendisine SMS ile gönderilen linke tıklayarak Passbook formatındaki mobil biniş kartını açar.
 • Kullanıcı ekranın sağ üstündeki  Ekle butonuna basarak Mobil Biniş Kartını Passbook uygulamasına ekler.

2’nci adımla ilgili örnek ekranlar:

3) Mobil Biniş Kartı görüntüleme

 • Kullanıcı Apple Passbook’a eklemiş olduğu mobil biniş kartını Passbook uygulamasını tıklayarak görüntüleyebilir.
 • Kullanıcı birden çok Mobil Biniş Kartı’nı Passbook’a ekleyebilir.

Apple Passbook uygulamasını destekleyen işletim sistemi ve cihazlar hangileridir?

Apple Passbook uygulaması yalnızca iOS 6 ve üzeri işletim sistemlerinde ve iPhone / iPod touch özelliği olan cihazlarda kullanılabilmektedir. Apple Passbookla ilgili daha detaylı bilgi için lütfen linke tıklayınız.

Mobil Biniş Kartı hangi hava limanlarında kullanılabilir?

Passbook ile oluşturduğunuz biniş kartlarınızı Mobil Biniş Kartı hizmeti sunan havaalanlarında kullanabilirsiniz. Mobil Biniş Kartı hizmeti sunan havaalanlarını görmek için tıklayınız.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.