Menüsü

Bebek yolcu bagajı

Bebek yolcu bagajı

Bebek yolcu bagajı

Düşük tarifeli havayolları (Ryanair, Wizzair, EasyJet, Pegasus,Onurair vs.) genellikle bebek yolcular için ayrı bagaj kabul etmemektedir ( kabin bagajı olsa bile). Bebekler için gerekli tüm eşyalarını kendi el çantalarında taşımaları gerekmektedir. Kabine sadece bebek maması alınabilir ve sıvı olan mamalar özel şişesinde olmalı, katı malar ise orjinal paketlerinde olmaları gerekir. Kati mama sadece kabin görevlisi tarafından hazırlanabilir.

Düzenli tarifeli havayolları, kabine ayrı bebek çantası taşınmasına izin vermektedir, ancak çantanın ağırlığı ve boyutu, yetişkin bagajından oldukça daha azdır.

Çocuk yolcu bagajı

Düşük tarifeli havayolları ile sayahat eden çocuk yolcular, bagaj taşımada standart limitler uygulamaktadır, çünkü uçak biletini yetişkin kategorisinden almaktadırlar. Düzenli tarifeli havayollarının kuralları da hememen hemen aynıdır.

Bebek arabası ve koltuk

Düzenli havayollarında ve çoğu düşük tarifeli havayolu şirketlerinde bebek arabası ücretsiz taşınmaktadır. Tamamen katlanmış bir şekilde, uçağın bagaj bölümünde taşınmakatadır.

Bazı düşük tarifeli havayolu şirketleri, kabinde koltuk ve bebek arabası için ek ücret talep etmektedirler.

Anadolujet: Kabinde taşınmasına izin verilen bebek arabalarına check-in sırasında bagaj etiketi takılır, izin verilmeyen bebek arabaları ise, kayıtlı bagaj işlemi görür. Taşınması ücrete tabi değil.

Turk Hava Yolları: Kabine bebek arabasının taşınmasına izin verilmez. Bebek arabaları uçağın kapısına kadar getirilebilir; ancak kabin içine sadece araba tipi bebek puseti alınır. Pusetin taşınması ücrete tabi değildir.

Pegasus: Bebek arabasının kabinde taşınmasına izin verilmez, sadece kargo bölümünde taşınmaktadır. Bebek arabasını chek-in esnasında değil kabine girerken görevli personele teslim edilmesi gerekir.

SunExpress: Kabinde çoçuk koltuğu taşınmasına izin verilir, ancak havayolu şirketinin koşul ve şartlarına uygun olmalıdır. Kabinde 1 adet bebek taşıma çantası, ( bebek arabası kargoda taşınabilir).

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.