Menüsü

Uçakta Bagaj, Bebek Arabası ve Bebek Koltuğu

Uçakta Bagaj, Bebek Arabası ve Bebek Koltuğu

Uçakta Bagaj, Bebek Arabası ve Bebek Koltuğu

Uçuşlarda Çocuk Bagajı

Havayolu şirketlerini çoğu uçağa katlanır bebek arabası, katlanır sepet veya koltuk almanıza izin vermektedir. Bazı düşük maliyetli havayolu şirketleriyle sadece belirli bebek aksesuarları taşıyabiliyorsunuz. Hangi havayoluyla uçarsanız uçun bebek arabanız ve koltuğunuz katlanır olması ve havayolunun belirlediği ağırlık ve büyüklük ölçülerini aşmaması gerektiğidir.

2 yaşından küçük çocuklar için serbest bagaj hakkı 10 kilogram'dır. Bebekleri ile seyahat eden yolcular, çocukları için ücretli ekstra bagaj satın alamamaktadır.

Kendiniz ve bebeğiniz için uçak biletini almadan önce, havayolu şirketinin el bagajı sınırlamalarını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Karşılaşacağınız ilk sınırlama, kabin bagajına alabileceğiniz sıvı ölçüsü olacaktır. Bebeğiniz için yanınıza almak istediğiniz sıvı ve kremlerin 100 ml'den fazla olmadığından emin olun.

Çocukların Ebeveyn Kucağında Uçak Yolculuğu

Havayolu şirketleri, 2 yaşından küçük çocukların ebeveyn veya refakatçi kucağında ve ayrı bir koltuk üzerine yerleştirilen araç koltuğu üzerinde seyahat etmelerine müsade etmektedir. Ebeveyn veya refakatçi kucağında yolculuk, çok daha ucuz bir seçenektir (genellikle bir yetişkin yolcu için ödenen uçuş fiyatının % 10-30 daha ucuzdur veya seçilen yöne bağlı olarak fiyat sabittir) ve bazı güzergahlarda ücretsizdir.

Çocukların Araba Koltuğunda Uçak Yolculuğu

2 yaşından küçük çocuklar, araba koltuklarında seyahat edebilir ve uzmanlar da bu şekilde seyahat etmelerini tavsiye etmektedir. Standart uçak koltuklarının boyutu ve emniyet kemeri, küçük yaştaki çocuklar için yeterli güvenliği sağlamadığından mutlaka araba koltuğu ile seyahat etmelisiniz.

Bir araba koltuğu satın almaya karar verirseniz, uçaklarda kullanımı için onaylanmış bir araba koltuğu olduğundan emin olunuz. Koltuğun veya ambalajının üzerinde uçuşlarda kullanılabileceğine dair özel bir işaret bulunmalıdır. Bebek için indirimli satılan ekstra koltuk satın alıp araba koltuğunu yanınızda uçağa alabilirsiniz.

Bebek Arabası

Bebek arabaları, sadece kayıtlı bagaj olarak kargo bölümünde taşınmaktadır. Bu yüzden bebek arabanızı uçağın kapısına kadar getirebilir ve uçağa geçiş sırasında uçuş görevlilere teslim edebilirsiniz. Bebek arabasından ayrılmış puseti ek ücret ödemeden kabine alabileceğinizi ekleyelim.

 

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.