Menüsü

Uçaktaki Çocuklar İçin Süt ve Diğer Sıvılar

Uçaktaki Çocuklar İçin Süt ve Diğer Sıvılar

Uçakta Çocuklar İçin Süt ve Diğer İçecekler

Yolculuğa çıkmadan önce bebeğiniz için sevdiği yiyecekler ve içeceklerden oluşan küçük bir çanta hazırlamak yolculuğunuzu kolaylaştıracaktır.

Çoğu havayolu şirketi uzun yolculuklarda bebek mamasını ücretsiz olarak yolculara sunmaktadır. Eğer uçakta sizin için özel olarak bebek maması bulundurulmasını istiyorsanız biletinizi alırken özel yiyecek siparişi bölümünden bebek maması istediğinizi belirtebilirsiniz.

Uçuş boyunca kullanmak için yanınızda bebek maması veya süt götürmeyi de tercih edebilirsiniz. Her ne kadar uluslararası uçuş seyahati kanunları gereği belli bir seviyenin üstündeki sıvıları taşımak mümkün değilse de, bu kural bebek mamalarını tam olarak kapsamamaktadır. Önceden sağdığınız sütü, 100 mililitreden büyük biberonda dahi yanınıza alabiliyorsunuz. Bebek mamaları, özel bir kontrolden geçirildikten sonra uçağa alınmaktadır. Güvenlik kontrolden geçerken yetkililere yanınızda taşıdığınız içecekleri çantanızdan çıkarıp göstermelisiniz. Sizden bir yudum almanızı isterler ise, bu durum sizi şaşırtmasın. Yine de bebek mamalarını, biberonu ve sütü ağzı kapanır poşetlere koyarak hazırlamınızı tavsiye ederiz. Ayrıca, farklı bir biberon ile beraber kaynatılmış su veya meyve suyu taşımanıza da izin verilmektedir.

Yanınızda taşıyabileceğiniz bebek maması veya sütü için bebeğin uçakta olması ve yolculuk süresince tüketebileceği kadarını taşımanıza müsade edilecektir.

Uçuş boyunca bebek mamasını veya önceden sağmış olduğunuz sütü ısıtmanız gerekiyorsa hosteslerden bu konuda yardım isteyebilirsiniz.

Uçuş sırasında uçağın içindeki hava çok kuru olduğundan ve dehidrasyondan kaçınmak için normalden daha fazla sıvı tüketmenizi (sizin ve çocuğunuz için) tavsiye ederiz.

Unutmamalısınız ki, seyahat ettiğiniz her havalimanı ve havayolu şirketi için kısıtlamalar ve kurallar farklılık göstermektedir. Uçuşunuzdan önce, tercih etmiş olduğunuz havayolu şirketi ve kullanacağınız havalimaları ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.