Elektronik uçak bileti

Elektronik uçak bileti

Elektronik uçak bileti (e-ticket), elektronik formatta, rezervasyonu ve ödemeyi gerçekleştirdikten sonra, mail adresinize gönderilen uçak biletidir. Elektronik uçak bileti, seyahatiniz hakkında tüm bilgileri içermektedir- rezervasyon numarası, rota, kullanılan  hava yolu şirketinin ismi, kalkış -varış saati ve uçuş süresi. E- mail adresinize gönderilen elektronik bilet, yazıcıdan yazdırılması gerekmektedir ve uçuş kayıt işlemi sırasında yanınızda olmalıdır.

1 Haziran 2008 yılından itibaren Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesi olan tüm hava yolları, elektronik uçak bileti düzenleye bilmektedir.

Yolcu havaalanında uçuş kaydı sırasında, kimlik belgesini ( veya pasaport) ibraz etmesi gerekmektedir. İşte bu nedenle, yolcu kimlik belgesini seyahat esnasında yanında bulundurması gerekir.

Uçuş kaydında çoğu zaman, hava yolu çalışanı yolcudan rezervasyon numarasını veya uçuş numarasını talep etmektedir. Bu bilgiler mail adresine gönderilen elektronik bilette yer almaktadır.

 

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Görüşlerinizi paylaşın
İptal
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.

x

Tarayıcınız eski sürümdür

Web sitemizin tüm fonksiyonları kullanabilmek için, tarayıcınızın son sürümünü yükleyin.

Sorularınız için, danışmanlarımızla irtibata geçiniz:

0 850 455 1609

Pazartesi - Cuma: 09:00 - 18:00

Sabit hat arama yönü üzerinden ücretlendirilir.