Menüsü

Uçak biletinin fiyatı değişebilir mi?

Uçak biletinin fiyatı değişebilir mi?

Evet, değişebilir. Örneğin; satın almaya çalıştığınız koltuk sizden önce farklı bir kullanıcı tarafından satışa dönüştürülmüş olabilir. Bu ve buna benzer durumlardan uçak biletilerinde fiyat artışı mümkün olabilir.

Düşük tarifeli havayolları

Düşük tarifeli havayollarının uçak bileti fiyatını değiştirme olasılığı en savunmasız. Bu havayolları düzenli havayoları gibi küresel rezervasyon sistemine bağlı olmadığından, fiyat çok çabuk değişebilir. Uçak biletinin fiyatı, düzenleneceği zamana kadar sabit değildir ve bu nedenle, banka havalesi odemeleri en kısa sürede gerçekleştirilmelidir.

Düzenli havayolları

Düzenli havayollarının bilet fiyatları daha az değişmektedir. Rezervasyon aşamasında uçak bileti satın almak için son ödeme tarihi ve fiyatı hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Havaalanı vergileri, yakıt vergileri veya döviz kuru değişebilir. Bunun haricinde düzenli havayolları, bileti son ödeme sücesini değiştirebilir (kısaltabilir). Biletin ödemesi ve düzenlenmesi gerçekleşince, bilet fiyatında herhangi bir değişiklik yapılmamaktadır.

Bilet fiyatının artma riskini azaltmak için, ödemelerde kredi kartı veya banka kartı yöntemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle düşük tarifeli havayolunun uçak biletinin, kredi kartı ile ’’Ödeme’’  butonu tıklayınca, bilet satın alınmış ve düzenlenmiş olmaktadır.

 

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.