Menüsü

Uçakta Çocuklara Nasıl Bakılır? - Oyunlar ve Oyuncaklar

Uçakta Çocuklara Nasıl Bakılır? - Oyunlar ve Oyuncaklar

Uçakta bir çocukla seyahat etmek, ebeveynler için gerçek bir meydan okumadır. İçinde bulunduğunuz yaştan bağımsız olarak, yolculuğunuz sırasında çocuğunuzun dikkatini dağıtmak için beraber oyun oynayabilir, bazı oyuncakları yanınıza alabilir veya yaratıcı fikirler üretebilirsiniz. Bununla birlikte, çocukların ebeveynleri ile beraber oyun oynamaktan hoşlandığını unutmamalısınız.

Çocuğunuzla Beraber Uçarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oyuncak veya oyun seçimi, çocuğun yaşına ve tercihlerine bağlı olarak yapılmalıdır. Ayrıca, uçuşun uzunluğuna ve zaman aralığını dikkat ederek seçim yapmalısınız. Çocuğunuz ile seyahet ederken geceleri uçuş yapmak en iyisidir. Yolcuğunuzun neredeyse tamamında çocuğunuz uyku halinde olacaktır. Ancak, bu seçenek mümkün değilse, kendinizi iyi bir şekilde hazırlamalısınız. Uçakla seyahat etmek, bir çocuk için harika ve unutulmaz bir deneyim olabilir.

Çocuğunuzun yemekten hoşlandığı ve en sevdiği atıştırmalıklarını uçağa almayı unutmamalısınız. Uçakta hazırlanan ve havayolu şirketlerinin servis ettiği çocuk menülerine de göz atmalısınız.

En Sevdiği Oyuncaklar

Bebeğiniz ile seyahat ederken ekstra bebek bezi almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca yanınıza bir çıngırak alabilir veya çocuğunuzun oynamayı sevdiği eşyaları yanınıza alabilirsiniz.

Birkaç aylık bir çocuk ile seyahat ediyorsanız, çok sayıda görseli bulunan kitaplar ve oyuncakları yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Her yeni sayfada, farklı şeyler ilgisini çekebilir.

Genel olarak küçük çocukların dikkati kolay dağıldığından farklı türlerde oyuncaklar taşımanızı öneriyoruz. Oyun konsolları veya tablet (kulaklıklarınızı ve USB kablonuzu yanınıza almayı unutmayın, uçakların çoğuna takabilirsiniz) mükemmel bir çözüm olabilir.

Bir boyama kitabı veya pedi ve boya kalemleri, uzun  süreli yolculuklar için iyi bir seçimdir. Çocuğunuza, bir uçak, kaptan veya hostes çizmesini önerebilir ve uçuşa karşu olan ilgisini artırabilirsiniz. Çocuğunuzu yolculuğunu, çizimlerle belgelemeye teşvik etmelisiniz.

Uçuştan hemen önce, çocuğunuzun daha önce hiç oynamadığı bir oyuncağı satın alabilir ve yolculuk boyunca bu yeni eşyayı keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuklar çabuk sıkılır ve yanınızda çok fazla oyuncak taşıyamayabilirsiniz. Bu yüzden eğlenceli ve yaratıcı birkaç fikre sahip olmalısınız (Örn. Taş, kağıt, makas oyunu).

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.