Menüsü

Uçakta sunulan yiyecek

Uçakta sunulan yiyecek

Düzenli havayollarında uçakta sunulan ikram rotaya, kalkış ve iniş saatine ve uçuş süresine bağlıdır. Buna bağlı olarak, hafif veya tam kahvaltı, öğle veya akşam yemeği servis edilir.

"Uçakta yemek için ek gereksinimler" esas olarak yurtdışı ve uzun uçuşlar için geçerlidir. Bu uçuşlarda – vejetaryen, glutensiz, bebek, kaşer yemeği sipariş edebilirsiniz. Özel menü siparişini rezervasyon aşamasında veya daha sonrasında telefon yolu ile de bildirebilirsiniz. Elbette, havayolu şirketi yemek türü isteğinini onaylama veya reddetme hakkını saklı tutar.

Business ve first class yolcularının özel menu seçeneyi sunulmkatadır ve genellikle bu yemekler dünyaca ünlü aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. First ve business class yolcuların yemek servisleri porselen tabaklarda, içecekler cam ya da kristal bardaklarda yapılmaktadır. Bazı havayolları bu sınıftaki yolculara taze pişmiş ekmek sunmaktadırlar.

Uçuş sırasında çalışanlardan (hostes) ekstra yiyecek veya içecek isteyebilirsiniz.

Düşük tarifeli havayollarının uçak bileti fiyatına yeyecek ve içiecekler dahil değildir, ancak ücretsiz tüketimi sunulmaktadır!

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.