Menüsü

Otel, motel ve hostel arasındaki fark

Otel, motel ve hostel arasındaki fark

Otel- belirli bir ücret karşılığında yolcu ve turistlere konaklama ve yemek hizmeti veren tesis. Oteller; yapısı, teknik donanımı, konforu ve bakım koşulları gibi maddi, sosyal değeri, personelin hizmet kalitesi gibi moral elemanlarıyla tercih edilebilir nitelikte geçici konaklama ve kısmen beslenme ihtiyaçlarını bir ücret karşılığında hizmet olarak kabul eden ekonomik, sosyal ve sosyal disiplin altına alınmış işletmelerdir.

Hostel- otelden daha ucuz ve daha düşük standartta konaklama yeridir. Odalar genellikle 3 ile 9 yataktan oluşur ( bazen daha fazla olabilir) ve çoğu iki katlıdır. Banyo ortak kullanımdır.

Motel-  daha çok uzun yola gidenlerin konakladığı, genellikle yol kenarına inşa edilmiş konaklama yeridir. Motorlu taşıtlarla yolculuk edenlerin barınmalarını, arabalarını park etmelerini ve başka gereksinimlerini karşılamak için işlek kara yolları üzerinde yapılmış otel anlamına gelmektedir.

Bu bölümdeki öneriler kullanıcı yararına ve sadece bilgilendirme amaçlıdır, eSky.com.tr herhangi bir yükümlülük teşkil etmez.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Geri dönüşünüz için teşekkür ederiz!

Bu sayede, daha kapsamlı ve ilgili içerik sunmak için yardımcı olacaktır.

Gönderme esnasında hata oluştu

Tekrar gönder Daha sonra tekrar deneyiniz.